Actus des entreprises • Membres
W oczekiwaniu na ożywienie w światowym handlu

W ostatnich miesiącach obserwujemy stopniowy wzrost aktywności w światowym przetwórstwie. Wsparcie dla takiej oceny stanowią rosnąca bieżąca produkcja oraz nowezamówienia. Ze względu na fakt, iż produkcja w światowym przetwórstwie jest obecnie w znacznym stopniu wytwarzana w ramach międzynarodowych łańcuchów dostaw, oddziałuje to również w kierunku wzrostu nowych zamówień eksportowych. Przedmiotem poniższej analizy jest próba odpowiedzi na pytanie, czy pierwsze oznaki ożywienia w światowym handlu znajdują już odzwierciedlenie w polskim eksporcie.
Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl
Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.
Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl
Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl