Aktualności firm stowarzyszonych

W Europejskim Centrum TMF Group w Katowicach zatrudnią więcej osób niż planowali

31 marca 2021 - Po kilku miesiącach od rozpoczęcia działalności Europejskiego Centrum TMF Group w Katowicach w ubiegłym roku, pracuje w nim już ponad 130 osób. To więcej niż planowano na tym etapie. Ponadto na ogłoszenia rekrutacyjne odpowiadają tak dobrze wykwalifikowani kandydaci, że kierownictwo centrali firmy zdecydowało o zwiększeniu pułapu zatrudnienia na koniec tego roku z 300 do 350 stanowisk.

Europejskie Centrum TMF w Katowicach to samodzielna jednostka w globalnych strukturach grupy. Jego pracownicy wchodzą w skład międzynarodowych zespołów świadcząc usługi bezpośrednio dla największych firm na świecie, które TMF Group wspiera w obszarze księgowości i podatków, zarządzania kadrami i płacami oraz sekretariatu korporacyjnego.
 

- Od kilku miesięcy intensywnie rekrutujemy – początkowo specjalistów z większym doświadczeniem, teraz również obiecujących kandydatów na początku swojej zawodowej kariery. Z początkiem roku nawiązaliśmy w tym zakresie strategiczne partnerstwo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi, wiodącymi uczelniami wyższymi w regionie. Wszyscy nowi pracownicy stają przed dużym wyzwaniem pracy od pierwszego dnia w międzynarodowym środowisku, świadcząc usługi na rzecz największych globalnych firm – mówi Michał Kościanek, dyrektor Europejskiego Centrum TMF Group. – Zarówno poziom kompetencji doświadczonych specjalistów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współpracy, jak i predyspozycje osób z mniejszym doświadczeniem, skłoniły kierownictwo centrali do zwiększenia liczby wakatów ponad uprzednio przyjęty plan. – dodał Michał Kościanek.

Z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity. Pracownicy Centrum świadczą usługi księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego na rzecz klientów z Anglii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Francji, Włoch, Belgii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Luksemburga, a nawet tych mających swoje siedziby na Wyspach Normandzkich (Guernsey i Jersey).

- Z satysfakcją przyjąłem informację o osiągniętych wynikach firmy. Po upływie kilku miesięcy od ogłoszenia decyzji o utworzeniu nowego centrum TMF Group wyraźnie widać, że Katowice były odpowiednim wyborem na tę nową inwestycję. Jest to również sygnał dla innych inwestorów, iż nasze miasto oferuje doskonałe warunki rozwoju dla firm planujących szybki wzrost. Życzę TMF Group dalszych sukcesów w budowie struktur organizacyjnych w Katowicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

TMF Group działa w 80 lokalizacjach na świecie, a Polska jest wśród nich jedną z najbardziej strategicznych. Polski oddział TMF Group z biurami w Warszawie i Katowicach zatrudnia obecnie ponad 500 osób i jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Utworzone w Katowicach, Europejskie Centrum TMF Group tworzy organizacyjnie niezależną od polskiego oddziału strukturę. Zgodnie z nowymi planami zatrudnienie w nim znajdzie 350 osób.           

***

O TMF Group w Polsce

Zatrudniając ponad 500 ekspertów w biurach w Warszawie i Katowicach, TMF Polska jest jednym

z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). TMF Polska obsługuje ponad 800 polskich i międzynarodowych klientów. Zespół TMF Group wspiera klientów w zakresie księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego.

Więcej: https://www.tmf-group.com/pl-pl/about-us/

O TMF Group

TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z ponad 9 tys. ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących
i działających w wielu jurysdykcjach.

Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie.

To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Więcej: www.tmf-group.com

O Katowicach:

Katowice, położone w południowej Polsce, są centralnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zamieszkałej przez niemal 2,3 miliona ludzi. Przyjazny klimat inwestycyjny tworzą doskonale rozwinięta sieć drogowa ze zrównoważonym transportem, dostęp do 3 międzynarodowych lotnisk oraz silne tradycje akademickie. Zdolności językowe i wielojęzyczność potwierdzają inwestorzy, w których centrach biznesowych świadczone są usługi w ponad 30 różnych językach obcych. Dodatkowo zauważa się dynamiczny wzrost nowoczesnej powierzchni biurowej, której podaż obecnie wynosi blisko 590 tys. m2, a w perspektywie do 2023 r. powinna ona wzrosnąć o kolejne 190 tys. m2.

Więcej: www.invest.katowice.eu

Dalsze informacje:

Anna Przybysz

Senior Account Manager/Icon Strategies

a.przybysz(@)iconstrategies.pl / +48 609 373 155

 

Giampaolo Arghittu

External Communication Manager, EMEA / TMF Group

giampaolo.arghittu(@)tmf-group.com / +44 (0) 798 331 4989

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!