W akcję: Pracodawcy, pomóżmy uchodźcom z Ukrainy! zaangażował się Prezydent m.st. Warszawy

Akcja: Pracodawcy, pomóżmy uchodźcom z Ukrainy to możliwość od 14 marca 2022 r. zatrudnienia uchodźców z Ukrainy w uproszczonej procedurze:

  • znalazłeś odpowiedniego pracownika z Ukrainy, zatrudnij go, a nas powiadom jedynie o podjęciu pracy w terminie 14 dni od zatrudniania przez portal www.praca.gov.plPowiadomienie o podjęciu pracy jest bezpłatne. Praca będzie legalna przez maksymalnie 18 miesięcy licząc od 24 lutego 2022 r.
  • jeśli dopiero szukasz pracownika, zgłoś ofertę pracy do Urzędu Pracy m.st. Warszawy poprzez formularz online na stronie. up.warszawa.pl/form_oferty/form_oferty-kr.php Pamiętaj, aby w formularzu zgłoszenia oferty zaznaczyć punkt, że oferta ma być również skierowana do uchodźców z Ukrainy. 
  • Obywatele Ukrainy wciąż mogą podejmować prace na dłuższy okres (24 miesiące) na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

 

Do tej akcji włączył się również Prezydent m.st. Warszawy! Filmik dostępny powyżej i TUTAJ

Szczegółowe informacje dotyczące innych możliwości powierzenia pracy cudzoziemcowi Państwo znajdą na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy: warszawa.praca.gov.pl/zatrudnianie

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!