Nasze spojrzenie na…  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Veolia Energy Contracting Poland, spółka handlowa Grupy Veolia w Polsce, z nowym prezesem

Dalida Gepfert, dotychczasowy prezes Zarządu Veolii Energii Poznań, została powołana na stanowisko prezesa zarządu spółki Veolia Energy Contracting Poland (VECP). Jest to kolejny etap budowania wewnętrznej spójności struktury handlowej Grupy Veolia w Polsce.

Dalida Gepfert zastąpiła na stanowisku dyrektora generalnego oraz prezesa Zarządu Veolii Energy Contracting Poland Krzysztofa Zamasza. Krzysztof Zamasz, dotychczasowy prezes VECP, będzie nadal pełnił funkcję dyrektora handlowego i członka Zarządu Grupy Veolia w Polsce kontynuując rozwój Veolii na rynku ciepła oraz nadzorując nowe inwestycje linii biznesowej woda i odpady, w szczególności z zakresu kogeneracji gazowej, odzysku ciepła z istniejących instalacji, zarówno oczyszczających ścieki jak i wykorzystujących odpady.

Zmieniająca się rzeczywistość, szybkie tempo zmian, których zasięg jest globalny, wpływa na biznes i lokalne oczekiwania klientów. Neutralność klimatyczna jest wyzwaniem tak samo ważnym na poziomie międzynarodowym jak i krajowym. Mając tego świadomość, Grupa Veolia postawiła sobie ambitny cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Kluczowymi projektami w tym zakresie jest budowa nowoczesnych zakładów odzysku energii, które już realizujemy w Łodzi i w Zamościu, rozwój instalacji przetwarzania i spalania osadów pościekowych, jak również wykorzystania wodoru jako paliwa przyszłości.

– mówi Krzysztof Zamasz, dyrektor handlowy, członek zarządu Grupy Veolia w Polsce.

W Veolii Energy Contracting Poland, Dalida Gepfert będzie odpowiadała za rozwój portfela klientów holdingu oraz zabezpieczenie dostaw paliw do wszystkich spółek Grupy Veolia w Polsce.

Veolia Energy Contracting Poland to spółka dojrzała pod względem kompetencji i doświadczenia handlowego. W ciągu niespełna półtora roku działalności, VECP pozyskał ponad 1800 klientów biznesowych i instytucjonalnych na rynku energii elektrycznej i gazu, rozszerzając portfel do ponad 3 TWh rocznie. Dołożę wszelkich starań, aby obecna zmiana pomogła zbudować VECP pozycję istotnego gracza na rynku, wyznaczającego nową jakość w obszarze produktów i usług multiutilities. Chcemy, aby nasze unikatowe podejście na polskim rynku, łączące handel energią, gazem, ciepłem i usługami poza systemowymi, było dla klientów źródłem korzyści i wieloletniej współpracy.

- mówi Dalida Gepfert, dyrektor generalna, prezes Zarządu Veolia Energy Contracting Poland.

Dalida Gepfert ma wieloletnie doświadczenie managerskie w zakresie budowy i restrukturyzacji organizacji, wdrożeń systemów IT oraz podnoszenia jakości usług dla klientów. Od 2017 r. była związana z Veolią Energią Poznań, gdzie pełniła funkcję członka Zarządu i dyrektora finansowego, a od stycznia 2019 r. jako prezes tej spółki odpowiadała za nadzorowanie projektów strategicznych i zarządzanie zmianą.


DALIDA GEPFERT

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Executive MBA  Stockholm University Business School oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczęła w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym. Następnie w latach 2000 – 2010 związana była Grupą Vattenfall, na szczeblu zarówno polskim, jak i międzynarodowym, odpowiadając m.in. za finanse i controlling spółek z Grupy. W latach 2010 – 2013 pracowała na stanowisku Dyrektora Jednostki Centralnej Centrum Gospodarki Własnej Grupy PZU, gdzie odpowiadała za prowadzenie centrum usług wspólnych. Od kwietnia 2013 do 2016 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w Grupie ENEA S.A. Odpowiadała m.in. za finanse i controlling, zarządzanie ryzykiem, ubezpieczenia i IT. W okresie od 1 lutego 2017 roku do 20 grudnia 2017 roku pełniła funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego w Veolii Energii Poznań SA i Veolii Energii Poznań ZEC SA, gdzie odpowiadała za finansowe i prawne aspekty połączenia tych spółek. Do 31 grudnia 2018 roku pełniła funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Veolii Energii Poznań SA – Spółki powstałej w wyniku połączenia obu podmiotów. Od stycznia 2019 r. do kwietnia 2022 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego tej spółki.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!