RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Izba

#UwolnijZłomka - dołącz do oddolnej inicjatywy wspierającej zdalną edukację

CCIFP zachęca do dołączenia do akcji #UwolnijZłomka i przekazania nieużywanego sprzętu komputerowego dla dzieci, które kontynuują zdalną naukę.

Jan Gorski, długoletni członek CCIFP, właściciel firmy Plum Web Solutions, zainicjował kilkanaście tygodni temu akcję #UwolnijZłomka, która polega na odzyskiwaniu nieużywanych i często niesprawnych komputerów, które po aktualizacji i naprawie przekazywane są nieodpłatnie do dzieci, które nie mają stałego dostępu do zdalnej edukacji. Mimo zbliżających się wakacji akcja będzie kontynuowana, a już teraz wolontariusze i sympatycy projektu przekazali potrzebującym ponad 500 komputerów.

Poniżej znajdą Państwo treść listu od inicjatora, w którym wyjaśnia on w jaki sposób mogą Państwo pomóc, a na dole strony znajdą Państwo szczegółową prezentację.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z pytaniem o możliwość przekazania na cele akcji #UwolnijZłomka sprzętu komputerowego, który jest już dla instytucji bezużyteczny. Może to być komputer, części komputerów, monitory oraz akcesoria. Wolontariusze akcji #UwolnijZłomka skompletują i przygotują sprzęt, tak aby mógł jeszcze posłużyć do nauki online. Szukamy również innych form współpracy w tym: wsparcie logistyki, wolontariat pracowniczy, finansowanie zakupu nowych dysków.

18 marca br. zapoczątkowałem akcję #UwolnijZłomka wpisem na Facebooku, w którym zaoferowałem 10 używanych laptopów do oddania tym, którzy potrzebują ich do zdalnej nauki. W ciągu miesiąca ten gest stał się ogólnopolskim przedsięwzięciem, w które zaangażowało się ponad 80 wolontariuszy.  Akcji nie zatrzymamy po Covid. Akcja będzie adresowana, do dzieci w trudnej sytuacji życiowej, domów dziecka, świetlic środowiskowych. Poza komputerami chcemy zapewnić zdalne wsparcie w edukacji, zdalne korepetycje, konwersacje językowe, zajęcia pozalekcyjne.


Jeśli możesz pomóc inaczej, proszę:

POMÓŻ #uwolnijzlomka

  1. UDOSTĘPNIJ tę  osobom, które mogą pomóc.
  2. PODARUJ sprzęt lub części:https://uwolnijzlomka.org/mam-sprzet/
  3. WESPRZYJ zrzutkę :https://zrzutka.pl/uwolnijzlomka 
  4. DOŁĄCZ do firm wspierających akcjehttps://uwolnijzlomka.org/reprezentuje-firme-lub-organizacje/

Jan Gorski
koordynator projektu #uwolnijzlomka

Do pobrania

Download uz-prezentacja-ccifp-jg-2020707_17.pdf  (PDF • 2 MB)
Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!