Zobacz także • Członkowie
Utrzymuje się szybki wzrost popytu na dobra trwałego użytku
Na szczególną uwagę zasługuje utrzymujący się szybki wzrost dynamiki sprzedaży w kategoriach obejmujących dobra trwałego użytku: „pojazdy samochodowe, motocykle i części” (14,9% r/r wobec 18,4% w kwietniu) oraz „meble, rtv, agd” (13,2% wobec 12,9%). Szybki wzrost sprzedaży w kategorii „pojazdy samochodowe, motocykle i części” jest zgodny z wynikami badań koniunktury konsumenckiej. Wskazują one, że w II kw. 2025 r. skłonność gospodarstw domowych do zakupu samochodu była najwyższa od I kw. 2024 r. Naszym zdaniem szybki wzrost popytu na dobra trwałego użytku sygnalizuje, że ożywienie popytu konsumpcyjnego ma charakter trwały.
Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl
Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.
Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl
Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl