Nasze spojrzenie na…  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba  •  Usługi

Uproszczona procedura na zatrudnianie uchodźców z Ukrainy

Dla wszystkich, którzy musieli uciec przed wojną z własnych domów Życie w nowym miejscu to przede wszystkim spokojny dach nad głową, bezpieczna rodzina, dostęp do ochrony zdrowia i edukacji. W kolejnym kroku jest praca. Ona da poczucie stabilności - Urząd Pracy m.st. Warszawy.

Od 14 marca 2022 r.  Pracodawcy mają możliwość zatrudnienia uchodźców z Ukrainy  w uproszczonej procedurze:

  • Jeżeli znalazłeś odpowiedniego pracownika z Ukrainy, zatrudnij go, a Urząd Pracy m.st. Warszawy powiadom jedynie o podjęciu pracy w terminie 14 dni od zatrudniania przez PORTAL 

Powiadomienie o podjęciu pracy jest bezpłatne. Praca będzie legalna przez maksymalnie 18 miesięcy licząc od 24 lutego 2022 r.

  • Jeżeli szukasz pracownika, zgłoś ofertę pracy do Urzędu Pracy m.st. Warszawy poprzez FORMULARZ ONLINE

Należy pamiętać, aby w formularzu zgłoszenia oferty zaznaczyć punkt, że oferta ma być również skierowana do uchodźców z Ukrainy. Oferta trafi wtedy do Centralnej Bazy Ofert Pracy - https://oferty.praca.gov.pl  również w języku ukraińskim.

 

Obywatele Ukrainy wciąż mogą podejmować prace na dłuższy okres (24 miesiące) na podstawie oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. 

 

 

Na każdym etapie składania i  realizacji oferty pracy Pracodawcy mogą liczyć na wsparcie pracowników Urzędu pisząc na adres ofertypracy(@)up.warszawa.pl lub pracownik.ua(@)up.warszawa.pl  lub też telefonicznie pod numerem 22 391 13 00 wybierając 2 a następnie 1 lub 5.

 

Szczegółowe informacje dotyczące innych możliwości powierzenia pracy cudzoziemcowi znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu: >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!