Aktualności firm stowarzyszonych

UNITe rozpoczyna działalność w Polsce

Doświadczony francuski producent energii odnawialnej UNITe S.A., zarządzany przez Alexandre ALBANELA i Stéphane’a MAUREAU, rozpoczął oficjalną działalność w Polsce. W dniu 8 marca 2022 zawiązano spółkę UNITe Polska Sp. z o.o., która będzie odpowiedzialna za rozwój portfolio projektów w Polsce.

„Polska jest dla nas niezwykle ważnym rynkiem – widzimy duży potencjał wiązany z dekarbonizacją i zapotrzebowaniem na nowe moce energii odnawialnej. Grupa UNITe ma również ogromne doświadczenie we współpracy z rolnikami oraz lokalnymi społecznościami w zakresie rozwoju i eksploatacji projektów OZE – Polska jest doskonałym miejscem, aby to doświadczenie wykorzystać.” powiedział Stéphane MAUREAU, CEO Grupy UNIT-e.

„Cieszę się, że UNITe doceniło polski rynek i że mogę dołączyć do tego wyjątkowego zespołu. Na początku planujemy skupić się na rozwoju własnego portfela projektów fotowoltaicznych, jednakże przyglądamy się także możliwościom pozyskania projektów na rynku. Biorąc pod uwagę rozległe doświadczenie grupy w produkcji hydroenergii planujemy również aktywność w tym obszarze. Nasz cel to osiągnięcie co najmniej 150MW mocy zainstalowanej w relatywnie krótkim czasie, ale nie mamy nic przeciwko znacznie szybszemu wzrostowi.” – mówi Robert Trzaskowski – Country Manager UNITe Polska

Grupa UNITe od ponad 35 lat projektuje, buduje i eksploatuje instalacje fotowoltaiczne, elektrownie wodne oraz farmy wiatrowe. Dzięki spółce zależnej GREEN-ACCESS, we Francji grupa zajmuje również wiodącą pozycję w sprzedaży energii elektrycznej i gwarancji pochodzenia. UNITe jest niezależną i stabilną finansowo grupą z ogromnym doświadczeniem w sektorze energii odnawialnej, planującą rozwój w Polsce oparty na solidnych podstawach, długoterminowym podejściu i poszanowaniu podstawowych wartości.

Kontakt : Robert Trzaskowski, +48 664 041 100, robert.trzaskowski(@)unit-e.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!