Aktualności firm stowarzyszonych

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe "Prawo Ochrony Środowiska" na Uczelni Łazarskiego

Zmiany w otoczeniu prawnym i biznesowym, a także coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu ochrony środowiska, zmian klimatycznych, zielonej transformacji, społecznej odpowiedzialności biznesu czy gospodarki cyrkularnej.

Potrzebom tym odpowiadają studia podyplomowe "Prawo Ochrony Środowiska" na Uczelni Łazarskiego, które w roku akademickim 2020/2021 będą miały już szóstą edycję. W lutym 2020 r. kierunek „Prawo Ochrony Środowiska” został wyróżniony decyzją Komisji Akredytacyjnej Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością” 2019/2020.

Uczestnicy większości procesów inwestycyjnych oraz produkcyjnych muszą liczyć się z coraz surowszymi wymaganiami związanymi z ochroną środowiska. Znajomość podstaw prawa ochrony środowiska, w tym gospodarki obiegu zamkniętego, zrównoważonego rozwoju, zielonego finansowania, zmian klimatycznych, raportowania niefinansowego obejmującego elementy środowiskowe staje się niezbędnym elementem wykształcenia specjalistów, kadry menedżerskiej czy zarządczej. Bez znajomości wymagań szeroko rozumianego prawa ochrony środowiska jak i trendów jego rozwoju nie można dziś podejmować racjonalnych decyzji biznesowych.

Celem programu jest przekazanie wiedzy z zakresu polskiego i unijnego prawa ochrony środowiska, która zaprocentuje w rozwoju kariery zawodowej uczestników programu.

W związku z faktem, że kluczowe znaczenie w biznesie zaczynają odgrywać wymagania związane z ochroną środowiska, zielone nowe technologie, gospodarka cyrkularna, zrównoważony rozwój oraz zrównoważone finansowanie, program studiów podyplomowych „Prawo ochrony środowiska” w roku akademickim 2020/2021 został wzbogacony właśnie o te elementy w module „Środowiskowa odpowiedzialność biznesu”. Każde nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo powinno być przygotowane na opracowanie odpowiedniej strategii oraz dokumentacji prowadzenia biznesu w sposób przyjazny środowisku. Program studiów ma na celu pomóc w zrozumieniu tych zagadnień ochrony środowiska, które z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej są niezwykle istotne oraz mogą stanowić część programów i strategii spółek.

Wykłady i ćwiczenia/warsztaty w ramach programu prowadzone są przez praktyków prawa ochrony środowiska, ekspertów z kancelarii prawniczych oraz urzędników sektora ochrony środowiska szczebla centralnego. Niezależnie od tego w programie pojawiają się także przedstawiciele biznesu, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w dziedzinie ochrony środowiska.

Studia kierowane są przede wszystkim do osób, które mają w swojej praktyce do czynienia z prawem ochrony środowiska oraz do osób, które chcą nabyć praktyczną wiedzę z tego zakresu, a w szczególności:

  • - pracowników przedsiębiorstw i spółek odpowiedzialnych za stosowanie prawa ochrony środowiska;
  • - pracowników spółek doradczych;
  • - pracowników sektora samorządowego,;
  • - praktyków wykonujących zawody prawnicze (radcowie prawni, adwokaci);
  • oraz innych osób, które w pracy zawodowej stosują prawo ochrony środowiska.

Studia kierowane są również do osób, które dopiero rozpoczynają pracę zawodową i swoją karierę zawodową zamierzają związać z ochroną środowiska, z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu, zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju czy gospodarki cyrkularnej.

 

Zapisy trwają do polowy październikaSTRONA PROGRAMU

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!