Aktualności firm stowarzyszonych

TMF Group udostępnia w Polsce usługi o zasięgu globalnym w zakresie rynków kapitałowych

14 lutego 2022 – Od finansowania samolotów, po emisje obligacji korporacyjnych na rynkach zagranicznych. TMF Group, globalna firma świadcząca w Polsce usługi w obszarze kadr i płac, podatków i księgowości oraz sekretariatu korporacyjnego poszerzyła portfolio usług o te dedykowane klientom działającym na rynkach kapitałowych.

Spółka chce przenieść swoje międzynarodowe doświadczenie w obszarze rynków kapitałowych nad Wisłę.

– Na świecie jesteśmy jednym z największych globalnych, niezależnych dostawców usług zarządzania spółkami specjalnego przeznaczenia (SPV) oraz usług agencyjnych i powierniczych w odniesieniu do transakcji na rynkach kapitałowych. Co naturalne chcemy wykorzystać ten potencjał również w Polsce – mówi Joanna Romańczuk, Dyrektor Zarządzająca TMF Group w Polsce.

Polski zespół TMF Group może pomóc firmom działającym w Polsce m.in. w zarządzaniu, przez spółki specjalnego przeznaczenia (SVP) różnego rodzaju umowami leasingowymi oraz pożyczkowymi. Takie operacje prowadzi z powodzeniem na świecie współpracując z wieloma leasingodawcami, w tym zarówno z nowymi uczestnikami rynku, jak i z podmiotami o ustabilizowanej pozycji rynkowej, liniami lotniczymi, funduszami private equity, funduszami hedgingowymi i bankami.

Eksperci firmy wspomagają też firmom przy emisji obligacji korporacyjnych i realizacji szeroko zakrojonych strategii finansowania z wykorzystaniem różnorodnych struktur dłużnych.

Firma może pełnić też rolę agenta zabezpieczeń. W takim przypadku TMF Group administruje zabezpieczeniami na aktywach, takich jak środki pieniężne, papiery wartościowe, prawa własności (w tym własności intelektualnej), kontrakty lub inne.

Firma pomaga też w dostępie do środków pieniężnych pochodzących z rynków kapitałowych obsługując pożyczki dwustronne, wielostronne i konsorcjalne. W takich operacjach reprezentuje grupę pożyczkodawców udzielającą jednej pożyczki w ramach usługi pośrednictwa pożyczkowego lub bezpośredniego pożyczkodawcę, który udzielił wielu pożyczek.

Zespół ds. rynków kapitałowych TMF Group zajmuje się też administrowaniem finansowania złożonych projektów, a także projektami związanymi z sekurytyzacją.

Z ponad 9 tys. ekspertów TMF Group w 80 lokalizacjach, ponad pół tysiąca pracuje w polskim oddziale, jednym z największych firmy w regionie EMEA.

– Zapewniamy zintegrowane świadczenie usług w różnych jurysdykcjach i jedną osobę do kontaktu – posługującą się językiem klienta – w celu sprawnego zarządzania jego transakcjami – takimi możliwościami nie dysponuje na tę chwilę nikt w Polsce – tłumaczy Ewa Ogłozińska, odpowiadająca za praktykę Rynki Kapitałowe w TMF Group w Polsce.

Polski zespół TMF zajmujący się obsługą w zakresie rynków kapitałowych zlokalizowany jest w dwóch lokalizacjach – w Katowicach i w Warszawie.

***

O TMF Group

TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z ponad 9,000 ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących i działających w wielu jurysdykcjach.

Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie.

To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Więcej: www.tmf-group.com

O TMF Group w Polsce

Zatrudniając ponad 500 ekspertów w biurach w Warszawie i Katowicach, TMF Polska jest jednym z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). TMF Polska obsługuje ponad 800 polskich i międzynarodowych klientów i wspiera ich w zakresie księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego.

Więcej: https://www.tmf-group.com/pl-pl/about-us/

Dalsze informacje:

Anna Przybysz

Senior Account Manager/Icon Strategies

a.przybysz(@)iconstrategies.pl / +48 609 373 155

Giampaolo Arghittu

External Communication Manager, TMF Group

giampaolo.arghittu(@)tmf-group.com / +44 (0) 798 331 4989

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!