Nasze spojrzenie na…  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba  •  Członkowie

TMF Group exits Russian clients worldwide and maintains operation of Ukrainian team

TMF Group kończy współpracę z rosyjskimi klientami na całym świecie i utrzymuje działanie ukraińskiego zespołu

24 marca 2022 – TMF Group, wiodący dostawca usług w zakresie zgodności i administracji, obsługujący osiem tysięcy klientów w ponad 85 jurysdykcjach, w tym w dwóch oddziałach w Polsce, w oparciu o analizę globalnego działu kierowanego przez Polkę, kończy współpracę na całym świecie z klientami rosyjskimi. Jednocześnie firma nie przerywa działania ukraińskiego zespołu, którego część wraz z dziećmi trafiła do Warszawy.

TMF Group pomaga firmom bezpiecznie inwestować i działać na całym świecie. Z jednej strony zabezpiecza firmy – swoich klientów - zapewniając, że spełniają oni standardy wymagane od nich przez organy regulacyjne w kraju inwestycji. Z drugiej stanowi zabezpieczenie dla jurysdykcji, w których działa, zapewniając, że inwestorzy, ich źródła finansowania i struktury, z których korzystają, są zgodne z prawem.

W momencie podejmowania decyzji przez zarząd TMF Group, sankcjami nakładanymi głównie przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię oraz Unię Europejską objętych było łącznie około 750 firm. W TMF Group funkcjonuje globalny dział zgodności, na którego czele stoi Polka Katarzyna Saganowska, który stale monitoruje listę podmiotów objętych sankcjami. Dotychczas tym, które znalazły się na liście, a były klientami TMF Group, firma automatycznie wypowiadała umowę o współpracy.

Od teraz TMF Group podjęła decyzję o zakończeniu współpracy ze wszystkimi podmiotami posiadającymi rosyjski UBO (a więc tymi, których właścicielami są Rosjanie), nawet jeśli nie znajdują się one na liście sankcji. Jednocześnie firma kontynuuje działalność swoich biur w Rosji, które wspierają klientów ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji w ich działaniach na tym rynku.

- Kiedy organy regulacyjne ustalają nowe standardy dotyczące rodzaju klientów i działalności, jaką chcą widzieć w swoim kraju, my odpowiadamy za ich spełnienie. W związku z tym stanowimy pierwszą linię obrony zarówno dla naszych klientów, jak i dla krajów, w których działamy. Nasza decyzja dotycząca klientów o kapitale rosyjskim jest ważnym sygnałem, że zamierzamy w pełni odgrywać tę rolę – powiedział Mark Weil, CEO TMF Group.

Pracę kontynuuje również ukraiński oddział TMF Group.

- Część naszego ukraińskiego zespołu zdecydowała o pozostaniu w kraju i kontynuacji pracy w trybie zdalnym, wtedy i gdzie jest to możliwe. Jesteśmy w stałym kontakcie. W Warszawie gościmy grupę naszych pracowników z rodzinami, którzy zdecydowali się na wyjazd z Ukrainy – mówi Joanna Romańczuk, dyrektor zarządzająca TMF Group w Polsce i w Ukrainie.

Firma zapewniła pracownikom z Ukrainy i ich rodzinom środki na zamieszkanie w Polsce, zorganizowała mini przedszkole w swoim oddziale oraz zapewniła opiekę medyczną, szczególnie ważną dla matek, które do Warszawy przyjechały ze swoimi dziećmi.

KONIEC

O TMF Group

TMF Group jest czołową firmą świadczącą administracyjne usługi biznesowe dla firm, w obszarze rozwoju międzynarodowego – zarówno organicznego lub w wyniku fuzji i przejęć, oraz dla funduszy inwestycyjnych.

Z ponad 9,000 ekspertów, działających w ponad 80 lokalizacjach, jesteśmy jedyną firmą o zasięgu globalnym, która oferuje łącznie usługi powiernicze, sekretariatu korporacyjnego, księgowe i podatkowe oraz w zakresie kadr i płac, które mają kluczowy wpływ na sprawną działalność firm inwestujących
i działających w wielu jurysdykcjach.

Wiemy, jak ułatwić dostęp do najbardziej atrakcyjnych rynków – bez znaczenia jak złożonych pod kątem prowadzenia biznesu – szybko, bezpiecznie i efektywnie.

To dlatego z naszych usług korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity.

Więcej: www.tmf-group.com

O TMF Group w Polsce

Zatrudniając ponad 500 ekspertów w biurach w Warszawie i Katowicach, TMF Polska jest jednym
z największych oddziałów Grupy TMF w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). TMF Polska obsługuje ponad 800 polskich i międzynarodowych klientów i wspiera ich w zakresie księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego.

Więcej: https://www.tmf-group.com/pl-pl/about-us/

Dalsze informacje:

Anna Przybysz

Senior Account Manager/Icon Strategies

a.przybysz(@)iconstrategies.pl / +48 609 373 155

Giampaolo Arghittu

External Communication Manager, TMF Group

giampaolo.arghittu(@)tmf-group.com / +44 (0) 798 331 4989

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!