Aktualności firm stowarzyszonych

Taylor Wessing reprezentował PHN Property Management przy refinansowaniu zakupu Regent Warsaw Hotel

Warszawski zespół międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing reprezentował PHN Property Management, spółkę należącą do Polskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Hotelowego, w trakcie negocjacji i podpisania 7-letniej umowy kredytowej zawartej z Bankiem Pekao S.A.

Celem zawartej umowy jest zrefinansowanie przejęcia hotelu Regent Warsaw Hotel, nabytego w lutym 2021 r. od syndyka masy upadłościowej za kwotę 130,5 mln PLN.

Transakcję prowadziła Grażyna Kuźma, partner i szefowa praktyki Nieruchomości w Warszawie wraz z dr Jakubem Piterą, partnerem z praktyki Prawa spółek, M&A i rynków kapitałowych, wspierani przez Martę Janowską (Senior Associate), Partycję Sojkę (Associate) oraz Marcina Skibę (Associate). Nadzór strategiczny nad transakcją sprawował Andrzej Mikosz, partner współkierujący praktyką Prawa spółek, M&A i rynków kapitałowych.

Regent Warsaw Hotel, funkcjonujący dawniej pod marką Hyatt, to 5-gwiazdkowy hotel położony w centrum Warszawy, w sąsiedztwie zespołu pałacowo-ogrodowego Łazienki Królewskie.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości to wiodący inwestor i zarządca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W swoim portfelu skupia ok. 154 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polski Holding Hotelowy to spółka Skarbu Państwa, której celem jest skonsolidowanie i zarządzanie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W portfelu PHH znajduje się łącznie 27 hoteli i obiektów. Od wielu lat spółka współpracuje jako franczyzobiorca z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi.

***

O Taylor Wessing

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu możemy tworzyć niezwykłe rezultaty.

1100+ prawników  300+ partnerów  29 biur 17 jurysdykcji

Kontakt:

Joanna Janicka

BD & Marketing Manager

+ 48 22 58 497 40

j.janicka@taylorwessing.com

www.taylorwessing.com                                   

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!