Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Taylor Wessing potwierdza nowy strategiczny alians z wiodącą hiszpańską kancelarią prawną ECIJA

Warszawa, 7 marca 2022 r.

 

Taylor Wessing potwierdza nowy strategiczny alians z wiodącą hiszpańską kancelarią prawną ECIJA

 

Sojusz międzynarodowych kancelarii Taylor Wessing i ECIJA skutkuje powstaniem konkurencyjnej oferty dla klientów z sektora nowych technologii, mediów, telekomunikacji (TMT) oraz life sciences & healthcare, prowadzących swoją działalność w Europie i na całym świecie.

Taylor Wessing znana na rynku ze swoich kompetencji w obszarach takich jak TMT, life sciences & healthcare, bankowość i finanse, a także infrastruktura i nieruchomości, zawarła nowy strategiczny alians w celu wspierania swoich licznych klientów prowadzących interesy, a także szukających możliwości rozwoju w Hiszpanii, Portugalii oraz na rynkach Ameryki Łacińskiej.

ECIJA jest wiodącą kancelarią w Hiszpanii i Portugalii, znaną z wybitnego doświadczenia w sektorze TMT, jak również będącą najbardziej innowacyjną kancelarią w Europie kontynentalnej według Financial Times.

Współpraca obu kancelarii, które cieszą się wyjątkową reputacją w branży prawniczej i wykazały się w ostatnich latach konsekwentnym wzrostem, jest odpowiedzią na nieustające inwestycje i ekspansję firm z sektora TMT i life sciences na całym świecie. Obie kancelarie będą mogły korzystać wzajemnie ze swojej specjalistycznej wiedzy sektorowej i silnej sieci ekspertów w wielu jurysdykcjach w Europie i poza nią.

Hiszpania i Portugalia to znaczące kraje dla rozwoju biznesowego naszych klientów. Rozszerzenie obecności na te kraje jest częścią przyjętej przez nas strategii, aby wspierać naszych klientów wszędzie tam, gdzie prowadzą swoje interesy,” skomentował alians Raimund Cancola, partner zarządzający Taylor Wessing CEE.

W ECIJA znaleźliśmy partnera, z którym dzielimy nie tylko strategię, ale przede wszystkim wartości i kulturę korporacyjną. Ten alians to dla obu naszych organizacji szansa na objęcie pozycji światowego lidera w obszarze TMT,” dodała dr Ewelina Stobiecka, partner zarządzająca w Taylor Wessing w Polsce.

Sojusz ten potwierdza nasze aspiracje, aby  w dobie trwającej rewolucji cyfrowej stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kancelarii w kluczowym dla nas obszarze TMT," skomentował Przemysław Walasek, partner współzarządzający biurem Taylor Wessing w Polsce oraz szef zespołu prawa własności intelektualnej i nowych technologii.

Nowy strategiczny alians kancelarii Taylor Wessing i ECIJA tworzy połączoną sieć ponad 3000 specjalistów i 500 partnerów w 62 biurach w 33 jurysdykcjach na całym świecie.

 


O Taylor Wessing

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu osiągamy niezwykłe rezultaty.

1100+ prawników  300+ partnerów  29 biur 17 jurysdykcji


 

Kontakt:

Joanna Janicka

BD & Marketing Manager

+ 48 22 58 497 40

j.janicka@taylorwessing.com

www.taylorwessing.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!