Aktualności firm stowarzyszonych

Taylor Wessing doradzał przy pierwszej w Polsce transgranicznej ofercie zamiany akcji spółek publicznych

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing doradzała bankom inwestycyjnym Hauck & Aufhäuser Investment Banking oraz mBank S.A., działającym odpowiednio jako pośrednik zamiany oraz podmiot pośredniczący w ofercie, przy dobrowolnej, publicznej ofercie zamiany akcji złożonej przez Vita 34 AG (Vita 34), spółkę notowaną na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie nad Menem, akcjonariuszom Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. (PBKM), spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Transakcja ta jest pierwszą przeprowadzoną w Polsce transgraniczną ofertą zamiany akcji polskiej spółki publicznej. Jest również jedną z najbardziej udanych w ostatnich latach transakcji na polskim rynku kapitałowym, osiągając stopę akceptacji oferty zamiany na poziomie 98%.  

W celu nabycia wszystkich wyemitowanych i znajdujących się w obrocie akcji PBKM, Vita 34 zaoferowała akcjonariuszom PBKM nowe akcje Vita 34. Nowe akcje Vita 34 zostały wyemitowane w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego Vita 34, w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji PBKM, a następnie dopuszczone i wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie.

Taylor Wessing doradzał przy sporządzaniu prospektu emisyjnego, zatwierdzanego następnie przez Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych (BaFin) w Niemczech. Doradztwo obejmowało również prawne wsparcie przy procesie rozliczenia transgranicznej oferty zamiany akcji i wypełnieniu związanych z tym obowiązków wynikających z przepisów prawa obowiązujących w Niemczech i w Polsce.

Transakcja prowadzona była przez partnerów z biura Taylor Wessing we Frankfurcie nad Menem: dr Larsa-Gerrita Lüßmanna oraz Ulricha Reersa wspieranych przez zespół prawników z biur Taylor Wessing we Frankfurcie i Dusseldorfie: dr Sebastiana Beyera (Partner), dr Marcusa Hartmanna (Partner), Rudiego Hasenberga (Salary Partner), dr Wolfganga Rehmanna (Of Counsel), dr Andreę Sautter (Salary Partner); Associates: Tobiasa Krauta, Elenę Quach, Brigitte Sommer i Henrika Lerchla.

Doradztwo w zakresie prawa polskiego świadczone było przez partnerów warszawskiego biura: Andrzeja Mikosza oraz dr Jakuba Piterę, wspieranych przez Szymona Gołębiowskiego (Senior Associate) oraz Patrycję Sojkę (Associate). Doradztwo dotyczące podatkowych aspektów w zakresie prawa polskiego świadczył of Counsel Marcin Zimny.

Vita 34 jest jednym z wiodących banków komórek macierzystych w Europie. Jako pierwszy prywatny bank krwi pępowinowej w Europie i pionier w dziedzinie przechowywania komórek, oferuje usługi obejmujące pobieranie, przetwarzanie i przechowywanie komórek macierzystych z krwi pępowinowej i tkanek, a także pełen zakres usług w zakresie kriokonserwacji.

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) stoi na czele międzynarodowej Grupy FamiCord, która jest największym bankiem komórek macierzystych w Europie. Połączenie tych dwóch podmiotów ma na celu stworzenie wiodącego paneuropejskiego banku krwi pępowinowej.

***

O Taylor Wessing

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu możemy tworzyć niezwykłe rezultaty.

1100+ prawników  300+ partnerów  29 biur 17 jurysdykcji


Kontakt:

Joanna Janicka

Telefon z wypełnieniem pełnymBD & Marketing Manager

+ 48 22 58 497 40

Koperta z wypełnieniem pełnymj.janicka@taylorwessing.com

www.taylorwessing.com                                                                                               

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!