Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Taylor Wessing doradzał przy MBO w branży konstrukcji stalowych

Warszawski zespół międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing doradzał GS Staalwerken Groep B. V. w związku z przeprowadzonym wykupem menedżerskim udziałów w spółce Smulders Polska sp. z o.o., należącej do holdingu GS Staalwerken Groep.

Taylor Wessing zapewnił kompleksowe doradztwo prawne obejmujące przygotowanie procesu sprzedaży oraz negocjacje dokumentacji transakcyjnej, m.in. umowę zbycia udziałów, a także szereg dokumentów korporacyjnych. Zespół wspierał również klienta przy strukturyzacji finansowania nabycia, które obejmowało przygotowanie dokumentacji prawnej dla pożyczki udzielonej kupującym przez GS Staalwerken, a także powiązanie jej z finansowaniem bankowym.

Przeprowadzona transakcja stanowi doskonały przykład synergii wynikającej z pracy zespołu prawa spółek oraz zespołu bankowości i finansów. Napięty harmonogram czasowy oraz dynamiczne otoczenie gospodarcze typowe dla obecnych czasów stanowiły dodatkowe wyzwanie. Klienci oczekują od nas szybkich i odpowiednich rozwiązań, które nie tylko chronią ich od strony prawnej, ale również są biznesowo zasadne,” powiedział Olav Nemling, Partner współkierujący praktyką Prawa spółek i rynków kapitałowych w warszawskim biurze Taylor Wessing.

Transakcja przeprowadzona została przez Partnera Olava Nemlinga, wspieranego w zakresie kwestii korporacyjnych przez Tymona Wilka (Senior Associate), Mateusza Sikorskiego (Associate) oraz Antoniego Goraja (Counsel) i Pawła Skure (Senior Associate) w zakresie prawnych aspektów finansowania transakcji.

GS Staalwerken Groep od ponad pięćdziesięciu lat działa w branży konstrukcji stalowych. Smulders Polska od 2011 r. projektuje, produkuje i montuje budynki niemieszkalne i przemysłowe takie jak stadiony, centra logistyczne, hale produkcyjne i magazynowe. Swoje usługi świadczy dla klientów z Polski, a także Holandii, Belgii, Niemiec czy Szwajcarii.


O Taylor Wessing

Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu osiągamy niezwykłe rezultaty.

1100+ prawników  300+ partnerów  29 biur 17 jurysdykcji


Kontakt:

Joanna Janicka

Telefon z wypełnieniem pełnymBD & Marketing Manager

+ 48 22 58 497 40

Koperta z wypełnieniem pełnymj.janicka@taylorwessing.com

www.taylorwessing.com     

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!