Aktualności firm stowarzyszonych

Taylor Wessing doradzał MLP Group przy kolejnej emisji obligacji

Warszawski zespół międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing doradzał MLP Group S.A., jednemu z wiodących deweloperów powierzchni logistycznych i produkcyjnych, w związku z publiczną ofertą obligacji na 15 mln EUR oraz wprowadzeniem ich do obrotu na alternatywnym rynku Catalyst w tej samej linii notowań, w której notowane są wcześniej wyemitowane przez MLP Group S.A. obligacje serii C.

Kancelaria świadczyła kompleksowe doradztwo na rzecz emitenta. W związku z pandemią Covid-19, dokumentacja transakcyjna była przygotowywana przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i środków porozumiewania się na odległość.

Jesteśmy dumni, iż ponownie zostaliśmy obdarzeni zaufaniem i mogliśmy wspierać MLP Group w realizowaniu kolejnego celu strategicznego. Projekt ten wymagał od nas dynamicznej koordynacji pracy wszystkich zainteresowanych uczestników, przy jednoczesnym wykorzystaniu rozwiązań technologicznych, na niespotykaną do tej pory skalę przy emisjach obligacji”, powiedział Andrzej Mikosz, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

Transakcja prowadzona była przez dr Jakuba Piterę, partnera, wspieranego przez Patrycję Sojkę (Associate). Nadzór strategiczny nad emisją sprawował Andrzej Mikosz, partner współkierujący warszawską praktyką Spółek, M&A oraz Rynków Kapitałowych.

MLP Group działa od ponad 20 lat i specjalizuje się w powierzchniach logistycznych i produkcyjnych. W skład aktualnego i potencjalnego portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi łącznie 17 operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych na trzech europejskich rynkach tj. polskim, niemieckim i rumuńskim.

***

O Taylor Wessing:

W warszawskim biurze Taylor Wessing do dyspozycji pozostaje zespół prawników posiadający zarówno wiedzę wynikającą z międzynarodowej praktyki kancelarii jak i doskonałą znajomość lokalnych uwarunkowań prawnych, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca. Prawnicy kancelarii biegle władają językiem angielskim, niemieckim i francuskim. 

Taylor Wessing jest wiodącą międzynarodową kancelarią prawną, oferującą klientom szyte na miarę, innowacyjne rozwiązania, które pomagają im w osiągnięciu ambitnych celów. Z ponad 1000 prawnikami w 28 biurach w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Azji, Taylor Wessing oferuje przedsiębiorcom z całego świata, zintegrowane doradztwo prawne dotyczące wszystkich aspektów lokalnego i międzynarodowego prawa gospodarczego. W szczególnym obszarze działalności Kancelarii znajduje się: prawo spółek, finansowanie, prawo obrotu nieruchomościami, ochrona własności intelektualnej i private wealth. Kancelaria posiada również szerokie doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z Ameryki Północnej, Brazylii i Indii. Taylor Wessing koncentruje się na sektorach przyszłości obejmujących: technologię, komunikację, life sciences & healthcare, nieruchomości i infrastrukturę, energetykę i środowisko, a także instytucje finansowe.

www.taylorwessing.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Janicka

BD & Marketing Manager

Tel.: + 48 22 58 497 40; E-mail: j.janicka@taylorwessing.com

 

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!