Aktualności firm stowarzyszonych

Taylor Wessing doradzał MLP Group przy emisji akcji serii D.

Warszawski zespół międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing doradzał MLP Group S.A., jednemu z wiodących deweloperów powierzchni logistycznych i produkcyjnych, w związku z ofertą publiczną akcji zwykłych na okaziciela serii D i wprowadzeniem praw do akcji serii D do obrotu giełdowego na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Cieszy nas niezmiernie zaufanie jakim jesteśmy obdarzani przez MLP Group. Praca przy ofercie publicznej akcji serii D stanowi dla nas kolejną możliwość, po niedawno przeprowadzonej przez MLP Group emisji obligacji, służenia naszym doświadczeniem i wiedzą w transakcji na rynku akcji”, powiedział Andrzej Mikosz, partner w Taylor Wessing w Warszawie.

„Nasz zespół ma ugruntowane doświadczenie w przeprowadzaniu różnych transakcji na rynkach kapitałowych. Projekt ten wymagał jednak od nas nie tylko wiedzy merytorycznej i doświadczenia, ale również umiejętności zarządzania projektami w tak wyjątkowych czasach. Warto dodać, że transakcja praktycznie w całości została przeprowadzona z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość.”, dodał dr Jakub Pitera, partner w warszawskim biurze Taylor Wessing.

Transakcja prowadzona była przez dr Jakuba Piterę, wspieranego przez Martę Janowską (Senior Associate) oraz Patrycję Sojkę (Associate). Nadzór strategiczny sprawował Andrzej Mikosz, partner współkierujący warszawską praktyką Spółek, M&A oraz Rynków Kapitałowych.

MLP Group działa od ponad 20 lat i specjalizuje się w powierzchniach logistycznych i produkcyjnych. W skład aktualnego i potencjalnego portfela nieruchomości zarządzanych przez MLP Group wchodzi łącznie 17 operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych na trzech europejskich rynkach tj. polskim, niemieckim i rumuńskim.

***

O Taylor Wessing:

W warszawskim biurze Taylor Wessing do dyspozycji pozostaje zespół prawników posiadający zarówno wiedzę wynikającą z międzynarodowej praktyki kancelarii jak i doskonałą znajomość lokalnych uwarunkowań prawnych, z którymi musi zmierzyć się przedsiębiorca. Prawnicy kancelarii biegle władają językiem angielskim, niemieckim i francuskim. 

Taylor Wessing jest wiodącą międzynarodową kancelarią prawną, oferującą klientom szyte na miarę, innowacyjne rozwiązania, które pomagają im w osiągnięciu ambitnych celów. Z ponad 1000 prawnikami w 28 biurach w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Azji, Taylor Wessing oferuje przedsiębiorcom z całego świata, zintegrowane doradztwo prawne dotyczące wszystkich aspektów lokalnego i międzynarodowego prawa gospodarczego. W szczególnym obszarze działalności Kancelarii znajduje się: prawo spółek, finansowanie, prawo obrotu nieruchomościami, ochrona własności intelektualnej i private wealth. Kancelaria posiada również szerokie doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów z Ameryki Północnej, Brazylii i Indii. Taylor Wessing koncentruje się na sektorach przyszłości obejmujących: technologię, komunikację, life sciences & healthcare, nieruchomości i infrastrukturę, energetykę i środowisko, a także instytucje finansowe.

www.taylorwessing.com

Kontakt dla mediów:

Joanna Janicka

BD & Marketing Manager

Tel.: + 48 22 58 497 40;

E-mail: j.janicka@taylorwessing.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!