Aktualności firm stowarzyszonych  •  Partnerzy  •  Izba

Targi biznesu odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo

Firmy, organizacje i instytucje zaprezentują swoje dobre praktyki, produkty oraz usługi dotyczące CSR i zrównoważonego rozwoju podczas 8. już edycji Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie będzie spotkaniem beneficjentów działań odpowiedzialnego biznesu, przedstawicieli firm, ekspertów, środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych, administracji oraz mediów. Targi odbędą się 16 kwietnia w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Zarówno na część targową, jak i konferencyjną obowiązuje wstęp wolny (http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

Targi CSR organizowane są co dwa lata. W tym roku po raz pierwszy w nowej lokalizacji - Centrum EXPO XXI w Warszawie. 16 kwietnia zwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiej oferty największego wydarzenia CSR w Polsce. Z jednej strony będą to stoiska wystawców: firm, organizacji i instytucji, ale także liczne atrakcje przygotowane na miejscu. Z drugiej strony, możliwość udziału w towarzyszącej wydarzeniu części konferencyjnej, poświęconej w tym roku tematowi środowiska naturalnego.

- CSR się zmienia. Wydarzenie takie jak Targi CSR pokazuje, jak bardzo się profesjonalizuje. W jednym miejscu poznamy różnorodne przykłady działań i innowacji, a dostępni na miejscu praktycy chętnie podzielą się swoją wiedzą. To także przestrzeń wielu ciekawych dyskusji wybitnych ekspertów i szansa, na nawiązanie nowych partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Każde Targi przynoszą nowe przykłady tego rodzaju, tak bardzo potrzebnych, a wciąż niedostatecznie wykorzystanych pomysłów w łączeniu sił. Zapraszamy więc serdecznie 16 kwietnia do Centrum EXPO XXI w Warszawie, aby skorzystać z wyjątkowej możliwości całościowego spojrzenia na CSR, po inspiracje i nowe kontakty - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Część targowa

W poprzedniej edycji Targów CSR stoiska blisko 70 wystawców odwiedziło około 2500 osób. Ze względu na oddziaływanie CSR w różnych obszarach, wydarzenie kierowane jest do szerokiego grona odbiorców. Konwencja targowa sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń między przedstawicielami firm, dotyczy to zarówno dużego, jak i mniejszego biznesu, planującego rozwijać współpracę z większymi podmiotami czy też chcącego wprowadzać własne programy CSR-owe.

Do udziału w Targach CSR w sposób szczególny zaproszeni są beneficjenci dobrych praktyk odpowiedzialnego biznesu: pracownicy, konsumenci, dostawcy czy społeczności lokalne. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie ma charakter ogólnopolski, ponieważ skupia firmy i organizacje działające w różnych częściach kraju, a prezentujące swoje osiągnięcia i praktyki w formule targowej na wydarzeniu w Warszawie.

Ponadto Targi CSR to miejsce spotkań praktyków i teoretyków koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, dzięki tworzeniu przestrzeni do rozwoju współpracy. Zatem zarówno organizacje pozarządowe, administracja, przedstawiciele środowisk akademickich i studenckich czy media skorzystają na aktywnym zwiedzaniu stoisk wystawców. A ze względu na wysoki walor edukacyjny Targów CSR, szkoły oraz uczelnie zyskują możliwość zapoznania uczniów i studentów z przykładami pozytywnego oddziaływania biznesu na szeroko pojęte otoczenie.

 

Część konferencyjna

8. Targom CSR będzie towarzyszyć część konferencyjna. W tej edycji poświęcona środowisku naturalnemu. ,,Środowisko! biznesowe i naturalne” jako hasło 8. Targów CSR ma na celu z jednej strony przypomnienie zależności między biznesem i jego otoczeniem oraz odpowiedzialności środowiska biznesowego za środowisko naturalne. Z drugiej strony pokazuje jak szeroką platformą prezentacji działań społecznych, biznesowych, ekologicznych oraz spotkaniem różnych środowisk będzie wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Na zwiedzających targi czekają panele oraz wykłady ekspertów i ekspertek z zakresu CSR, zrównoważonego rozwoju, środowiska naturalnego, ochrony klimatu, gospodarki obiegu zamkniętego, ale również rynku pracy, innowacji, zarządzania czy kwestii konsumenckich i społecznych.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. Targów CSR udział w wydarzeniu wzięło blisko 80 wystawców z całej Polski. Różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.


 

Więcej informacji o wydarzeniu:

Strona internetowa:  http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

Lista wystawców: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

Kampania #5latSDGs: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/5latsdgs/

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1275927272614450/

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

Dojazd: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/dojazd/

 

Organizacje i media wspierające wydarzenie (potwierdzeni)

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner: Siemens

Patron honorowy: Prezydent m.st. Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Przedsiębiorstwo Fair Play

Patroni medialni: Polityka, IMM, Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR,  Teraz Środowisko, ngo.pl, PRoto.pl


 

Menedżerka projektu:

Marta Górska, mobile: 661 295 001, e-mail: marta.gorska(@)fob.org.pl

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Siarkiewicz, mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz(@)fob.org.pl

***

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, od 2000 roku, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja ekspercka, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Inspirujemy biznes, który zmienia świat, i łączymy ludzi, którzy zmieniają biznes. Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!