Achats

Spotkanie firm członkowskich z Prezesem UOKiK

Za nami spotkanie z Tomaszem Chróstnym, Prezesem UOKiK, który 9 kwietnia rozmawiał z przedstawicielami polskich i francuskich firm zrzeszonych w CCIFP.

Dyskutowaliśmy o aktualnych wyzwaniach biznesu w zakresie polityki antymonopolowej i polityki ochrony konsumentów. Rozmowę moderowały Joanna Jaroch-Pszeniczna, Dyrektorka Generalna CCIFP oraz Joanna Affre, współprzewodnicząca Komitetu Retail CCIFP.

Głównym tematem spotkania były priorytety działalności Urzędu zaplanowane na 2024 rok. Jako kluczowe zadanie Prezes Chróstny wskazał implementację zaległych dyrektyw i rozporządzeń unijnych. W agendzie spotkania znalazły się również takie tematy jak implementacja dyrektywy ECN+, ustawa o sygnalistach, dyrektywa Omnibus, zatory płatnicze, działania związane z przeciwdziałaniem greenwashingowi, czy też rola UOKiK w kontekście funkcji koordynatora ds. usług cyfrowych w rozumieniu DSA.
 

Dziękujemy Prezesowi UOKiK za ponowne przyjęcia zaproszenia, a firmom za liczną obecność. Jesteśmy przekonani, że możliwość kontynuacji wspólnego dialogu pomoże UOKiK i biznesowi lepiej zrozumieć złożoność obopólnych wyzwań.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!