Izba

Sposoby na zrównoważony rozwój systemu żywnościowego - debata z udziałem Justyny Orzeł, Wiceprezes Carrefour Polska

Bezpieczeństwo żywnościowe Europy staje się kluczowym wyzwaniem dla całej Unii Europejskiej. Krótkie łańcuchy dostaw, produkty lokalne i ekologiczne, to te elementy, które stają się ważnie nie tylko dla firm, ale też dla konsumentów. Jak zatem rozwijać system żywnościowy w Europie w sposób odpowiedzialny i zrównoważony? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć uczestnicy panelu z udziałem m.in. Justyny Orzeł, Wiceprezes Carrefour Polska w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Sposoby na zrównoważony rozwój systemu żywnościowego.

7.09.2022, godz. 16:05 - 17:05

Otwarta autonomia strategiczna to pojęcie definiujące zdolność UE do wyznaczania strategii współpracy gospodarczej zgodnie z własnymi wiodącymi wartościami i interesami, w oparciu o wzajemnie korzystne relacje dwustronne. Na poziomie polityki unijnej zwraca się uwagę, że systemy rolno-spożywcze należy uznać za kluczowy aspekt otwartej autonomii strategicznej UE celem zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego wszystkim obywatelom UE poprzez, np. krótkie łańcuchy dostaw – bardziej sprawiedliwe, zdrowe i zrównoważone. Ma to swoje odzwierciedlenie w świetle rosnącego zainteresowania obywateli rolnictwem ekologicznym czy zapotrzebowania na produkty lokalne i wzrostu ogólnej świadomości konsumenckiej.

Paneliści:

  • Jan Krzysztof Ardanowski, Poseł, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Polska
  • Marek Borowski, Prezes, Bank Żywności w Olsztynie, Polska
  • Justyna Orzeł, Wiceprezes, Carrefour Polska, Polska
  • Jerzy Chróścikowski, Senator, Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Polska
  • Andrzej Okruszek, Profesor, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Polska
  • Norbert Kaczmarczyk, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska

Zapraszamy do udziału w debacie, a także do śledzenia pozostałych aktywności CCIFP i firm tworzących wspólną reprezentację na Forum w Karpaczu. 

 

PEŁEN PROGRAM WYDARZEŃ >>>

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!