Nasze spojrzenie na…  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba  •  Członkowie

#SolidarnizUkrainą – wsparcie PZU Zdrowie dla obywateli Ukrainy

Jako spółka, która na co dzień zajmuje się ochroną zdrowia i życia, i teraz angażujemy się na rzecz tych najważniejszych wartości, które dziś są właśnie zagrożone. W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, solidaryzujemy się z jej obywatelami i oferujemy im wsparcie medyczne.

 

Od niedzieli działa Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK) Ministerstwa Zdrowia w języku ukraińskim, dzięki której obywatele Ukrainy mają szybki dostęp do pomocy medycznej lekarzy PZU Zdrowie poza godzinami pracy placówek podstawowej opieki zdrowotnej – w nocy, w weekendy i święta. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200 można otrzymać poradę medyczną, receptę, skierowanie. Infolinia jest obsługiwana w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Informacje na temat TPK znajdują się na stronie www.gov.pl/tpk

To jeden z kroków, który podejmujemy wspólnie w ramach Grupy PZU. PZU pomoże także rodzinom ponad 700 pracowników swoich spółek w Ukrainie. Zapewni im zakwaterowanie, opiekę medyczną, wsparcie psychologów i środki niezbędne do życia. 

Obecnie pracujemy nad dalszymi działaniami pomocowymi, które wesprą potrzebujących po obu stronach polsko-ukraińskiej granicy. Dziękujemy pracownikom naszych placówek medycznych, dla których te dni są wyjątkowo intensywne. Wiemy, że również prywatnie angażują się w liczne inicjatywy i organizują doraźną pomoc w swoich miejscach zamieszkania, m. in. Krakowie, Częstochowie, Warszawie czy Trójmieście. Po raz kolejny pokazują, że medycyna to powołanie, a nie tylko zawód.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!