Aktualności firm stowarzyszonych

Sofitel Wine - Days 2019 Święto wina we francuskim stylu

Będąc ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości na Sofitel Wine Days, czyli wspólne celebrowanie wielkiego święta wina. Nawiązując do rozpoczynającego się jesienią winobrania, hotele Sofitel w Sopocie, Warszawie i Wrocławiu przygotowały spotkania z sommelierami, degustacje i wyjątkowe koktajle, odkrywając tajemnice win z różnych zakątków świata.

Jako pierwsza międzynarodowa marka luksusowych hoteli wywodząca się z Francji, Sofitel Hotels & Resorts jest uznanym światowym ambasadorem francuskiego stylu i sztuki życia. Zgodnie z filozofią Live the French Way Sofitel przez cały rok dba o doskonałą kompozycję win serwowanych w ponad 120 hotelach na całym świecie. Wyznaczając standardy komfortu i gościnności, obok doskonałej kuchni czy najwyższej jakości usług, tej jesieni marka Sofitel już po raz 8. zaprosiła gości do celebrowania Sofitel Wine Days. Była to wspaniała okazja, aby spotkać się z uznanymi sommelierami, degustować wina serwowane w towarzystwie doskonałego jedzenia oraz poszerzyć swoją wiedzę.

Sofitel Warsaw Victoria – w poszukiwaniu alzackich smaków

Położony w samym sercu Warszawy Sofitel Warsaw Victoria, to miejsce doskonale znane zarówno osobom podróżującym, jak i mieszkańcom miasta. Celebrując Sofitel Wine Days szef kuchni Maciej Majewski i Aurélie Le Digabel z winnicy Dopff Au Moulin zaprosili gości do La Brasserie Moderne na jedyne w swoim rodzaju doświadczenie kulinarne łączące najlepsze alzackie wino z zachwycającym menu autorskich przekąsek. Była to wyjątkowa okazja do poznania historii winnicy, która zasłynęła w regionie przede wszystkim z win musujących produkowanych tradycyjną metodą „szampańską”. Spotkanie odbyło się we wnętrzach zaprojektowanych przez światowej sławy Architekta, Didier Gomeza. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days w Victoria Lounge Bar barmani przygotowali specjalne menu z autorskimi koktajlami na bazie wina.

Langwedocja w Sofitel Grand Sopot

Przedostatni weekend września rozpoczął się w Sopocie mocnym francuskim akcentem. Celebrując Dni Wina Sofitel Grand Sopot zaprosił gości do delektowania się wybornymi serami, które doskonale komponowały się z aromatycznym, specjalnie wyselekcjonowanym winem. Wieczór uświetniło spotkanie z artystką Magdą Benedą, której obrazy tego wieczoru mogli podziwiać goście, a na jednym z nich znalazł się również sam hotel. Muzycznie spotkanie umilił recital Renaty Irsy, która wystąpiła z Maciejem Pyszem. Zgodnie z tradycją Sofitel Wine Days, barmani Le Bar przygotowali również koktajle na bazie wina – Red Emma, Negroni Sbagliato i From Jerez with Love.

Live cooking & wine w Sofitel Wroclaw Old Town

Dla miłośników łączenia wspaniałej kuchni i doskonałego wina, Sofitel Wroclaw Old Town przygotował wyjątkowy wieczór z daniami serwowanymi na oczach gości i oprawą muzyczną DJ-a. W samym sercu Wrocławia kucharze na żywo przygotowywali dania na pięciu stacjach. Smak potraw podkreślały wyborne wina z winnicy z Wzgórz Trzebnickich, która należy do czołówki najlepszych producentów w Polsce. Dodatkowo atmosferę wydarzenia uświetniła specjalnie przygotowana jesienna oprawa dekoracyjna z leśnymi elementami, do której nawiązywały desery.

***

O Marce Sofitel

Więcej na temat... Sofitel Hotels & Resorts to marka hoteli będących ambasadorem nowoczesnego francuskiego stylu życia, kultury i sztuki na całym świecie. Założona w 1964 r., jest pierwszą międzynarodową marką luksusowych hoteli wywodzącą się z Francji. Oferuje ponad 120 eleganckich i wyjątkowych hoteli w najbardziej cenionych miejscach na świecie. Emanując wyrafinowanym i dyskretnym wyczuciem nowoczesnego luksusu, zawsze łączy odrobinę francuskiej dekadencji z lokalną kulturą. Kolekcja Sofitel obejmuje takie godne uwagi hotele jak Sofitel Paris Le Faubourg, Sofitel London St James, Sofitel Monachium Bayerpost, Sofitel Rio de Janeiro Ipanema, Sofitel Washington DC Lafayette Square, Sofitel Sydney Darling Harbour i Sofitel Bali Nusa Dua Beach Resort. Sofitel jest częścią grupy Accor, światowego lidera w dziedzinie podróży i stylu życia, która zaprasza gości do odkrywania wyjątkowych doznań w ponad 4 900 hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i rezydencjach, a także około 10 000 najlepszych domów prywatnych na całym świecie.

sofitel.com | accor.com

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Izabela Niwińska
Marketing Manager Upscale and Luxury Brands Eastern Europe, 
tel. 539 92 68 15 
 e-mail : izabela.NIWINSKA@accor.com 


Weronika Janda, 38PR & Content Communication
tel. 505 266 288
e-mail : weronika.janda@38pr.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!