Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Sodexo Polska po raz czwarty z Listkiem CSR Polityki

Warszawa, 14 czerwca 2023 r.


Sodexo Polska po kolejny raz zostało wyróżnione w ramach zestawienia Listków CSR tygodnika „Polityki”. W tym roku firma otrzymała prestiżowy Srebrny Listek.

 

Już po raz 12. tygodnik POLITYKA, firma Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżnili polskich liderów ESG (ang. Environmental, Social and Governance) w ramach zestawienia Listków CSR POLITYKI. W tegorocznej edycji zestawienia przesłanych zostało 127 zgłoszeń, spośród których aż 104 firmy zdobyły wyróżnienia.

 

Ranking powstał na podstawie analizy opartej na wypełnionej przez firmy ankiecie, opracowanej według wytycznych normy dotyczącej podstawowych zasad społecznej odpowiedzialności - ISO 26000 oraz w stosunku do Europejskich Standardów Raportowania Zrównoważonego Rozwoju i najnowszych trendów ESG.

 

W tym roku do Sodexo Polska trafił po raz pierwszy Srebrny Listek CSR Polityki. Srebrne Listki zostały przyznane w tym roku 35 firmom które w swojej codziennej działalności deklarują uwzględnianie większości kluczowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju. Wyróżnieni wdrażają wysokiej jakości rozwiązania oraz ujawniają informacje związane z ich działalnością w obszarze ESG.  Sodexo Polska może się też poszczycić trzema Białymi Listkami CSR z poprzednich edycji rankingu.

 

Jesteśmy dumni, że nasze działania w obszarze ESG zostały docenione. To wielkie wyróżnienie znaleźć się wśród 7 firm, które w tegorocznym rankingu awansowały z białego na srebrny listek.

Chcemy być liderem w swojej branży w zakresie działań w duchu zrównoważonego działania. Konsekwentnie realizujemy swoją strategię w obszarze ESG w zgodzie z globalnym planem Better Tomorrow 2025, a przyznany nam Srebrny Listek jest dla nas potwierdzeniem, że zmierzamy w dobrym kierunku  – mówi Marta Stańczak, Managing Director, Sodexo Polska.

 

Od początku istnienia Sodexo, odpowiedzialność biznesu jest częścią DNA firmy.  Sodexo Polska rozwija się w sposób zrównoważony, kieruje się ambitnymi celami w zakresie ESG. Inicjuje liczne działania m.in. z zakresu ochrony środowiska, czy walki z głodem i marnotrawieniem żywności. Dba także o harmonijne stosunki z otoczeniem zewnętrznym (tu: współpraca z lokalnymi dostawcami), wdraża inicjatywy mające na celu minimalizowanie strat zasobów i deklaruje 50-procentową redukcję odpadów żywieniowych do 2025 r. Sodexo, kierując się ideą różnorodności i włączania w miejscu pracy, podbudza przedsiębiorczość kobiet, zatrudnia osoby z  niepełnosprawnościami czy promuje dobre praktyki na rzecz pracujących matek i ojców.

 

 

 

O Sodexo

Założona w 1966 roku w Marsylii przez Pierre'a Bellona, firma Sodexo jest światowym liderem w dziedzinie usług podnoszących jakość życia - istotnego czynnika wpływającego zarówno na wyniki indywidualne pracowników,
jak i całej organizacji.

 

Działając w 53 krajach świata, 422 00 pracowników Sodexo każdego dnia obsługuje 100 milionów konsumentów.

Grupa Sodexo charakteryzuję się niezależnością i wciąż pozostaje w rękach rodziny, która dała początek całemu przedsiębiorstwu. Firmę wyróżniają także zrównoważony model biznesowy i portfolio serwisów. Oferuje przede wszystkim usługi gastronomiczne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi motywacyjne. Zapewnia wysokiej jakości, wielowymiarowe i dopasowane do potrzeb konsumentów doświadczenia kulinarne, a także kreuje atrakcyjne i włączające miejsca pracy. Zapewnia zarządzanie obiektami klienta
w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Od momentu powstania, Sodexo koncentruje się
na konkretnych, codziennych działaniach, aby, za pośrednictwem swoich usług, wywierać pozytywny wpływ gospodarczy, społeczny i środowiskowy. Firma uważa, że rozwój i zaangażowanie społeczne idą w parze. Celem Sodexo jest tworzenie lepszej codzienności dla każdego, aby budować lepsze życie dla wszystkich.

 

Firma Sodexo jest notowana w indeksach: CAC Next 20, CAC 40 ESG, FTSE 4 Good i DJSI.

 

Więcej informacji na: www.sodexo.com

 

W Polsce Sodexo od 30 lat jest liderem w dziedzinie kompleksowej obsługi nieruchomości i największą firmą FM o zasięgu ogólnopolskim. Usługi Integrated Facility Management (IFM) świadczy w ponad 200 obiektach. Prowadzi 40 restauracji pracowniczych. Wspiera firmy w zarządzaniu miejscem pracy i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla pracowników w obiekcie klienta. W portfolio stałych klientów ma wiele ikonicznych brandów z branż m.in.: przemysłowej, FMCG, farmaceutycznej i technologicznej.


Więcej informacji na: www.pl.sodexo.com

Sodexo w liczbach

 
 • 21,1 miliarda euro skonsolidowanego
  przychodu rocznie w Roku Finansowym 2022 r.
 • 422 000 pracowników 
  (stan na 31 sierpnia 2022 r.)

 

 
 • 53 krajów 
 • 100 milionów obsługiwanych konsumentów dziennie

13,3 miliarda euro kapitalizacji rynkowej

 • (stan na 4 kwietnia 2023 r.)
 

Sodexo On-site Services w Polsce

 
 • ponad 1800 pracowników
 • 120 klientów biznesowych

 

 
 • 40 restauracji
 • ponad 200 obsługiwanych nieruchomości

 

 

Kontakt

Media

Izabela Mendelowska

+48 664 410 052

izabela.mendelowska@sodexo.com

 

Kontakt

Media

Izabela Mendelowska

+48 664 410 052

izabela.mendelowska@sodexo.com

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!