Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Sodexo Polska od czerwca partnerem Too Good To Go

Warszawa, 20 lipca 2023 r. 

 
Firma Sodexo Polska, krajowy lider usług żywieniowych, z początkiem czerwca br. dołączyła do partnerów Too Good To Go - największej na świecie platformy do sprzedaży nadwyżek żywności. Dzięki tej współpracy, konsumenci będą mogli zamawiać pełnowartościowe zestawy produktów o krótszych terminach przydatności do spożycia docelowo aż z 40 restauracji pracowniczych Sodexo.  

 

Marnowanie żywności pozostaje w naszym kraju realnym problemem, gdyż rocznie wyrzucamy ok. 5 mln ton jedzenia. Inicjatywy takie jak Too Good To Go, czyli platforma umożliwiająca użytkownikom zakup specjalnych paczek produktów spożywczych pochodzących od partnerów programu, to szansa na ograniczenie tego negatywnego trendu. Z aplikacji na chwilę obecną korzysta w Polsce już blisko 3 miliony osób, a od czerwca br. do grona jej partnerów dołączyła firma Sodexo Polska. 

 

Dzięki tej współpracy, użytkownicy Too Good To Go mają możliwość zamawiania paczek na początek z restauracji Sodexo w Gdańsku, a docelowo z 40 restauracji pracowniczych, prowadzonych przez Sodexo w całej Polsce. Idea programu pozostaje spójna z podejściem Sodexo do kwestii odpowiedzialnego zaopatrywania się i zrównoważonej produkcji. 

 

– Sodexo globalnie, jak i lokalnie w Polsce od lat koncentruje się na walce z marnowaniem żywności. Na bieżąco analizujemy dane na temat używanych przez nas produktów, szkolimy zespoły – Szefów Kuchni i pracowników - w zakresie zrównoważonych praktyk – informuje Marta Stańczak, Managing Director, Sodexo Polska. – Współpraca z Too Good To Go to kolejny krok w stronę zrównoważonego żywienia. Ten system w wyjątkowo atrakcyjny sposób adresuje kwestię nadwyżek i redystrybucji żywności – dodaje.  

 

Przykładem sposobu na walkę z marnowaniem żywności w skali globalnej jest w Sodexo inicjatywa WasteWatch, polegająca na wnikliwych pomiarach nadprogramowej żywności, co pozwala na optymalizowanie strategii zakupowych, opracowywanie nowych, ulepszonych receptur i usprawnianie pracy kucharzy i szefów kuchni. 

 

Ponadto, w ramach strategicznych zobowiązań określanych przez Sodexo jako Plan Lepsze Jutro 2025 (Better Tomorrow Plan 2025), firma stawia na promowanie zrównoważonego korzystania z zasobów i deklaruje 50-procentową redukcję odpadów żywieniowych do 2025 r.  

 

Sodexo prowadzi restauracje pracownicze w całym kraju, na rzecz klientów z wielu branż (m.in.: przemysłowej, FMCG, farmaceutycznej, technologicznej). W restauracjach Sodexo konsumenci mają dostęp do różnorodnych potraw, dopasowanych do konkretnych potrzeb i oczekiwań w danym obiekcie klienta. Dużą część menu stanowią potrawy na bazie roślinnej, a sam proces produkcji odbywa się w zgodzie z globalną polityką zrównoważonego rozwoju.  

 

 

O Sodexo 

Założona w 1966 roku w Marsylii przez Pierre'a Bellona, firma Sodexo jest światowym liderem w dziedzinie usług podnoszących jakość życia - istotnego czynnika wpływającego zarówno na wyniki indywidualne pracowników,  
jak i całej organizacji. 

 

Działając w 53 krajach świata, 422 00 pracowników Sodexo każdego dnia obsługuje 100 milionów konsumentów.  

Grupa Sodexo charakteryzuję się niezależnością i wciąż pozostaje w rękach rodziny, która dała początek całemu przedsiębiorstwu. Firmę wyróżniają także zrównoważony model biznesowy i portfolio serwisów. Oferuje przede wszystkim usługi gastronomiczne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz usługi motywacyjne. Zapewnia wysokiej jakości, wielowymiarowe i dopasowane do potrzeb konsumentów doświadczenia kulinarne, a także kreuje atrakcyjne i włączające miejsca pracy. Zapewnia zarządzanie obiektami klienta  
w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Od momentu powstania, Sodexo koncentruje się  
na konkretnych, codziennych działaniach, aby, za pośrednictwem swoich usług, wywierać pozytywny wpływ gospodarczy, społeczny i środowiskowy. Firma uważa, że rozwój i zaangażowanie społeczne idą w parze. Celem Sodexo jest tworzenie lepszej codzienności dla każdego, aby budować lepsze życie dla wszystkich. 

 

Firma Sodexo jest notowana w indeksach: CAC Next 20, CAC 40 ESG, FTSE 4 Good i DJSI. 

 

Więcej informacji na: www.sodexo.com  

 

W Polsce Sodexo od 30 lat jest liderem w dziedzinie kompleksowej obsługi nieruchomości i największą firmą FM o zasięgu ogólnopolskim. Usługi Integrated Facility Management (IFM) świadczy w ponad 200 obiektach. Prowadzi 40 restauracji pracowniczych. Wspiera firmy w zarządzaniu miejscem pracy i tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla pracowników w obiekcie klienta. W portfolio stałych klientów ma wiele ikonicznych brandów z branż m.in.: przemysłowej, FMCG, farmaceutycznej i technologicznej. 

 
Więcej informacji na: www.pl.sodexo.com 
 

Sodexo w liczbach 

 
 • 21,1 miliarda euro skonsolidowanego  
  przychodu rocznie w Roku Finansowym 2022 r.  

 • 422 000 pracowników  
  (stan na 31 sierpnia 2022 r.) 

 

 
 • 53 krajów  

 • 100 milionów obsługiwanych konsumentów dziennie 

 • 13,3 miliarda euro kapitalizacji rynkowej  

(stan na 4 kwietnia 2023 r.) 

Sodexo On-site Services w Polsce 

 
 • ponad 1800 pracowników 

 • 120 klientów biznesowych 

 

 
 • 40 restauracji 

 • ponad 200 obsługiwanych nieruchomości 

 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!