Aktualności firm stowarzyszonych

Sławomir Cyza powołany na stanowisko Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich

18 stycznia 2022 – Alstom, największy producent w branży kolejowej w Polsce, powołał Sławomira Cyzę na stanowisko Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich. W nowej roli Sławomir Cyza będzie odpowiedzialny za zarządzanie działalnością Alstom w tych krajach, a także będzie odgrywał kluczową rolę w dalszej integracji firmy po połączeniu z Bombardier Transportation w styczniu 2021 r. Nominacja wspiera dalszy zrównoważony wzrost działalności biznesowej i produkcyjnej Alstom w tym strategicznym regionie, gdzie Polska jest jednym z największych rynków Alstom w Europie.

„Sławomir jest związany z grupą Alstom i branżą kolejową od ponad 10 lat, odpowiadał za wprowadzenie szeregu zmian w strukturach organizacyjnych firmy, które okazały się skuteczne i udane. Wierzę, że jego bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, a także planowanie strategiczne i koncentracja na pracownikach wraz z unikalnymi umiejętnościami i cechami osobistymi pozwolą mu dalej rozwijać naszą działalność biznesową i produkcyjną w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich, które są priorytetowymi rynkami dla Alstom” – powiedział Antonio Moreno, Dyrektor Zarządzający Alstom w Europie Środkowej i Wschodniej.

„Jestem dumny z tego, że mogę być częścią Alstom - firmy, która jest największym producentem w branży kolejowej w Polsce oraz kluczowym graczem na globalnym rynku mobilności. Przed nami wiele ciekawych projektów w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich. Nieustannie będziemy dążyć do innowacji, zwłaszcza w obszarach rozwiązań wodorowych, kolei dużych prędkości oraz systemów sterowania ruchem.”

Sławomir Cyza

Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie oraz w Krajach Bałtyckich

Sławomir Cyza jest związany z Alstom od ponad 10 lat - początkowo jako Dyrektor HR w Polsce oraz w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie, później jako Dyrektor HR w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie budował organizację Alstom w 17 krajach. Pełnił również funkcję Członka Zarządu kilku podmiotów prawnych Alstom. Na przestrzeni lat Sławomir Cyza kierował wieloma przełomowymi projektami, które obejmowały zmiany organizacyjne na dużą skalę w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

„Jestem dumny z tego, że mogę być częścią Alstom - firmy, która jest największym producentem w branży kolejowej w Polsce oraz kluczowym graczem na globalnym rynku mobilności. Przed nami wiele ciekawych projektów w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich. Nieustannie będziemy dążyć do innowacji, zwłaszcza w obszarach rozwiązań wodorowych, kolei dużych prędkości oraz systemów sterowania ruchem. Jestem przekonany, że dzięki doświadczonemu zespołowi profesjonalistów, globalnemu know-how i kompleksowej ofercie Alstom, z powodzeniem wykorzystamy szanse na poszczególnych rynkach.” powiedział Sławomir Cyza, Prezes i Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie oraz w Krajach Bałtyckich.

Polska, Ukraina i Kraje Bałtyckie należą do klastra Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) grupy Alstom. Polska jest nie tylko największym producentem w branży kolejowej w regionie, tu mieści się również siedziba główna Alstom na kraje CEE, a firma zatrudnia w kraju ponad 4000 osób w 11 zakładach.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!