Aktualności firm stowarzyszonych

Siedmiu na raz... Zespół Ivo Deskovica i Petera Solta dołącza do Taylor Wessing.

Istotny zwrot na austriackim rynku prawniczym: znani prawnicy Ivo Deskovic i Peter Solt, obecnie partnerzy w Benn-Ibler Rechtsanwälte, dołączą na początku przyszłego roku do międzynarodowej kancelarii prawnej Taylor Wessing jako jej partnerzy w Wiedniu. Razem z nimi do kancelarii dołączy pięciu prawników i współpracowników. Będzie to znaczące wzmocnienie dla zespołów Dispute Resolution i Real Estate. Wraz z dwoma partnerami przejdą do kancelarii Taylor Wessing również trzy asystentki, co oznacza, że biuro powiększy się o dziesięć nowych osób.

- Jesteśmy dumni, że dzięki Ivo Deskovicowi i Peterowi Soltowi udało nam się pozyskać dwóch tak renomowanych ekspertów. Wraz z nimi i ich zespołem umacniamy dwie praktyki, które są dla nas bardzo ważne. Z niecierpliwością czekamy na możliwości, jakie otworzy przed nami ta nowa konfiguracja - mówi Raimund Cancola, partner zarządzający Taylor Wessing w Europie Środkowo-Wschodniej.

Know-how spotyka know-how

Deskovic i Solt kontynuują wspólną drogę zawodową od pracy w kancelarii Weiss-Tessbach przez DLA Piper i Benn-Ibler, a obecnie w Taylor Wessing.

Deskovic, z ponad 25-letnim doświadczeniem, jest jednym z czołowych graczy na austriackim rynku prawniczym. Jego zespół, specjalizujący się w rozwiązywaniu sporów, a w szczególności w postępowaniach na dużą skalę, zajmował się już wieloma sprawami, w tym postępowaniem sądowym dotyczącym inwestorów w jednym z renomowanych austriackich banków prywatnych. Deskovic i jego prawnicy uzupełnią zespół skupiony wokół partnera Taylor Wessing Wolfganga Kapka, szefa Dispute Resolution w Europie Środkowo-Wschodniej. Deskovic wniesie również swoje wieloletnie doświadczenie jako przedstawiciel stron i arbiter w międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych.

Deskovic tak mówi na temat zbliżającej się współpracy:

- Kancelaria Taylor Wessing była jak dotąd silna w dziedzinie prawa procesowego - w Austrii, ale także poza granicami kraju. Wystarczy wspomnieć Niemcy, gdzie kancelaria wspiera VW w obronie przed procesami konsumenckimi w sprawie oleju napędowego. Razem możemy wiele osiągnąć, z przyjemnością czekam na to wyzwanie.

Peter Solt uzupełni zespół Real Estate prowadzony przez Mario Schiavona. Solt posiada również wieloletnie doświadczenie, głównie w zakresie prawa energetycznego i prawa nieruchomości oraz związanych z tym pełnomocnictw finansowych. Specjalizuje się m.in. w transakcjach na rynku nieruchomości, a ostatnio pomagał w realizacji projektów deweloperskich i inwestycyjnych dotyczących nieruchomości mieszkaniowych. Jego celem jest także wykorzystanie doświadczenia w budowaniu i sprzedaży dużych nieruchomości komercyjnych - obszarów, w których Taylor Wessing zawsze był aktywny, a teraz zostanie dodatkowo wzmocniony.

- Cieszę się, że mogę ponownie wykorzystać moje doświadczenie w dużym międzynarodowym zespole, szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategicznie rzecz biorąc, mam teraz również możliwość połączenia podstawowych kompetencji Taylor Wessing w dziedzinie głównego sektora - technologii z sektorem nieruchomości i tym samym usprawnienia doradztwa w biznesowym segmencie przyszłości, jakim jest PropTech – mówi Peter Solt.

Dla Taylor Wessing CEE, obecny scenariusz jest kolejnym dużym przedsięwzięciem w ciągu zaledwie kilku tygodni. Nie tak dawno renomowana ekspert w dziedzinie prawa farmaceutycznego, Barbora Dubańska, dołączyła do Taylor Wessing jako współzarządzająca zespołem Life Sciences w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Dispute Respolution to jedna z najważniejszych praktyk dla Taylor Wessing globalnie, regionalnie, ale i lokalnie. Szczególnie ważny obszar rozwiązywania sporów dotyczy ADR, w tym zarówno arbitrażu jak i mediacji gospodarczej, która rozwija się m.in. w Polsce. Także wzmocnienie w obszarze nieruchomości jest niezwykle ważnym krokiem rozwoju tej praktyki w ramach Taylor Wessing CEE - komentuje dr Ewelina Stobiecka, partner zarządzający w Taylor Wessing Warszawa.

***

O Taylor Wessing:

Taylor Wessing jest międzynarodową kancelarią oferującą pełen zakres usług prawnych. Nasz zespół liczący ponad 1100 prawników pomaga klientom z najbardziej dynamicznych branż. W doradztwie świadczonym na rzecz klientów, kierujemy się innowacyjnym podejściem do ich spraw biznesowych, które pomaga im osiągnąć sukces. Wspieramy klientów wszędzie tam, gdzie chcą rozwijać swój biznes. Nasze 33* biura w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji oraz nasze dwie filie w USA łączą ugruntowaną wiedzę o lokalnych uwarunkowaniach w zakresie handlu, przemysłu i kultury z międzynarodowym doświadczeniem w zakresie prawnej obsługi organizacji biznesowych, w celu zapewnienia proaktywnych, zintegrowanych rozwiązań dla naszych klientów.

* w tym nasze stowarzyszone biura w Indonezji, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!