RSE

Setna firma dołącza do sygnatariuszy Deklaracji Odpowiedzialnego Biznesu CCIFP

Firma DZIESIĄTY|WRZEŚNIA, wspierająca przedsiębiorstwa w określaniu aktywności badawczej i innowacyjnej, która niedawno przystąpiła do Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej, stała się setnym sygnatariuszem Deklaracji Odpowiedzialnego Biznesu CCIFP.

CSR stanowiło od zawsze fragment DNA naszej grupy. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności i wagi ochrony zasobów, zarówno ludzkich, jak i środowiskowych. Nasza francuska centrala posiada certyfikat „Great Place To Work®”, będącego referencją w dziedzinie kultury pracy. Dołączyliśmy również do „Welcome to the Jungle®” poświęconego zatrudnieniu i którego misją jest wspieranie każdej osoby w rozwoju zawodowym. (zob.: https://www.dziesiatywrzesnia.pl/kim-jestesmy) – mówi Anna Plichta-Huteau, Inżynier Konsultant w firmie DZIESIĄTY|WRZEŚNIA.

Podstawą naszej działalnością jest doradztwo w zakresie finansowania innowacji, w wyniku której codziennie bierzemy udział w licznych inicjatywach CSR naszych klientów. Prowadzimy politykę ciągłego doskonalenia poprzez szkolenia dla zespołów i tym samym zachęcamy zarówno do wszechstronności jak i lojalności naszych pracowników, co zabezpiecza efektywność działania, wiarygodność, a tym samym trwałość naszej organizacji. – dodaje Anna Plichta-Huteau.

Deklaracja Odpowiedzialnego Biznesu została stworzona w 2014 roku w ramach Komitetu CSR prowadzonego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Celem deklaracji jest zmobilizowanie jak największej liczby firm do prowadzenia działalności w sposób zrównoważony, etyczny, transparentny, szanujący różnorodność oraz środowisko naturalne i promowanie dobrych praktyk w obszarze CSR. Sygnatariuszami są zarówno firmy francuskie, jak i polskie, niezależnie od wielkości i doświadczenia w zarządzaniu tematem społecznej odpowiedzialności.

Podkreślając istotną rolę takich inicjatyw jak deklaracja w promowaniu idei zrównoważonego rozwoju w biznesie, Anna Plichta – Huteau dodała, że: zasady CSR pozwalają firmie skonsolidować etykę i zharmonizować zdolności tak, aby jak najlepiej wyważyć działania w swoim otoczeniu (zespół, partnerzy, klienci, dostawcy), w celu zapewnienia relacji opartych na zaufaniu, szacunku oraz wzajemnej satysfakcji. Postępujemy rozwijając się w sposób zrównoważony, wspierając innowacje oraz trafne inicjatywy, zarówno te naszych pracowników, jak i te naszych klientów, inspirujemy się i dzielimy dobrymi praktykami i wiedzą, dbając o nasze zasoby i środowisko. Powyższe czynniki są kluczem do powodzenia w celu osiągnięcia trwałego i rozważnego sukcesu.
 

POZNAJ TREŚĆ I DOŁĄCZ DO SYGNATARIUSZY DEKLARACJI ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU CCIFP >>>

 

KONTAKT: Mariusz Kielich, mariusz.kielich(@)ccifp.pl, tel. 507 121 269.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!