COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Seminarium Taylor Wessing: Wpływ Covid-19 na Umowy Najmu w Centrum Handlowym

Renegocjacje umów – aspekty prawne i finansowe – realne rozwiązania do zastosowania.

Kancelaria Taylor Wessing zaprasza na seminarium organizowane przez Hallmark Events pt. „Wpływ Covid-19 na Umowy Najmu w Centrum Handlowym”, które odbędzie się w formie on-line 27 maja 2020 roku o godzinie 10:30. Spotkanie poprowadzi Grażyna Kuźma, radca prawny, partner w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, współautorka komentarza „Prawo budowlane i nieruchomości” CH Beck.

Zarówno najemcy jak i wynajmujący w czasie pandemii muszą mierzyć się z zupełnie inną rzeczywistością i opracować na nowo warunki współpracy, dlatego eksperci przygotowali praktyczne seminarium w formie on-line, aby omówić najistotniejsze kwestie dla najemców w galeriach handlowych. Spotkanie ma mieć formę warsztatów skupionych na dyskusji wokół konkretnych przykładów problemów podanych przez uczestników.

- Chcemy odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytania dotyczące sposobów skorzystania z ochrony Tarczy i dalszej formuły funkcjonowania najemców w galeriach handlowych. Będziemy próbować znaleźć najlepsze drogi wyjścia z impasu, który nie jest ani winą najemców ani wynajmujących, ale który trzeba opanować w ramach nowych, „covidowych” regulacji i starych umów najmu. Pojawiają się głosy o likwidacji galerii handlowych i powstaniu alternatywy w postaci tzw. ulic albo przeniesienia całego handlu do sieci tzw. e-commerce. Rynek jednak - jak wiadomo, nie jest jeszcze gotowy na żadne z tych rozwiązań i galerie będą nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat - pytanie w jakiej formule. - mówi Grażyna Kuźma.

W seminarium weźmie udział maksymalnie 20 osób tak, aby każdy z nich mógł omówić swoje pytania i wątpliwości. Po zakończeniu seminarium uczestnicy będą mogli odbyć godzinną konsultację z ekspertką.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

  • Specustawa o COVID-19 a kwestie umowy najmu w galerii handlowej – co dalej po otwarciu galerii?
  • „Oferta woli” przedłużenia obowiązywania umowy najmu – czy możemy negocjować umowę najmu w tym wypadku?
  • Przykłady z innych krajów – jakie rozwiązania przyjęto w czasie epidemii – co można zastosować w naszych warunkach?
  • Jaką strategię przyjąć – co możemy negocjować oprócz wysokości czynszu?
  • Strategie negocjacyjne i punkty zapalne – mediacje
  • Jak zabezpieczyć interes najemcy w obecnych warunkach?
  • Okres trwania umowy najmu, opcje skrócenia i przedłużenia stosunku najmu w obecnych warunkach (extension right, break-out option).
  • Co w sytuacji kolejnego etapu epidemii, jakie zapisy wprowadzić?Seminarium organizowane przez Hallmark Events i jest odpłatne. Pełen program, rejestracja - nr: 22 225 28 50, rejestracja@he.waw.pl, z dopiskiem „GALERIE”.
Dla firm stowarzyszonych w CCIFP przewidziana jest zniżka w wysokości 20%!

Kontakt

Aleksandra Gąsowska, Agencja INFINITY
Tel.: +48 793 41 00 08,
E-Mail: ola@agencja-infinity.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Czynny żal przy każdej korekcie JPK_V7?

Podatnicy VAT powinni zwrócić szczególną uwagę na nowelizację przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Niedawno dodany art. 61a wprowadził bowiem sankcję...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!