COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Seminarium Taylor Wessing: Wpływ Covid-19 na Umowy Najmu w Centrum Handlowym

Renegocjacje umów – aspekty prawne i finansowe – realne rozwiązania do zastosowania.

Kancelaria Taylor Wessing zaprasza na seminarium organizowane przez Hallmark Events pt. „Wpływ Covid-19 na Umowy Najmu w Centrum Handlowym”, które odbędzie się w formie on-line 27 maja 2020 roku o godzinie 10:30. Spotkanie poprowadzi Grażyna Kuźma, radca prawny, partner w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie, współautorka komentarza „Prawo budowlane i nieruchomości” CH Beck.

Zarówno najemcy jak i wynajmujący w czasie pandemii muszą mierzyć się z zupełnie inną rzeczywistością i opracować na nowo warunki współpracy, dlatego eksperci przygotowali praktyczne seminarium w formie on-line, aby omówić najistotniejsze kwestie dla najemców w galeriach handlowych. Spotkanie ma mieć formę warsztatów skupionych na dyskusji wokół konkretnych przykładów problemów podanych przez uczestników.

- Chcemy odpowiedzieć na nurtujące wszystkich pytania dotyczące sposobów skorzystania z ochrony Tarczy i dalszej formuły funkcjonowania najemców w galeriach handlowych. Będziemy próbować znaleźć najlepsze drogi wyjścia z impasu, który nie jest ani winą najemców ani wynajmujących, ale który trzeba opanować w ramach nowych, „covidowych” regulacji i starych umów najmu. Pojawiają się głosy o likwidacji galerii handlowych i powstaniu alternatywy w postaci tzw. ulic albo przeniesienia całego handlu do sieci tzw. e-commerce. Rynek jednak - jak wiadomo, nie jest jeszcze gotowy na żadne z tych rozwiązań i galerie będą nam towarzyszyć jeszcze przez wiele lat - pytanie w jakiej formule. - mówi Grażyna Kuźma.

W seminarium weźmie udział maksymalnie 20 osób tak, aby każdy z nich mógł omówić swoje pytania i wątpliwości. Po zakończeniu seminarium uczestnicy będą mogli odbyć godzinną konsultację z ekspertką.

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące tematy:

  • Specustawa o COVID-19 a kwestie umowy najmu w galerii handlowej – co dalej po otwarciu galerii?
  • „Oferta woli” przedłużenia obowiązywania umowy najmu – czy możemy negocjować umowę najmu w tym wypadku?
  • Przykłady z innych krajów – jakie rozwiązania przyjęto w czasie epidemii – co można zastosować w naszych warunkach?
  • Jaką strategię przyjąć – co możemy negocjować oprócz wysokości czynszu?
  • Strategie negocjacyjne i punkty zapalne – mediacje
  • Jak zabezpieczyć interes najemcy w obecnych warunkach?
  • Okres trwania umowy najmu, opcje skrócenia i przedłużenia stosunku najmu w obecnych warunkach (extension right, break-out option).
  • Co w sytuacji kolejnego etapu epidemii, jakie zapisy wprowadzić?Seminarium organizowane przez Hallmark Events i jest odpłatne. Pełen program, rejestracja - nr: 22 225 28 50, rejestracja@he.waw.pl, z dopiskiem „GALERIE”.
Dla firm stowarzyszonych w CCIFP przewidziana jest zniżka w wysokości 20%!

Kontakt

Aleksandra Gąsowska, Agencja INFINITY
Tel.: +48 793 41 00 08,
E-Mail: ola@agencja-infinity.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!