Aktualności firm stowarzyszonych  •  Izba

SAFEGE Polska opracuje dokumentację projektową nowego układu drogowego na granicy Suchego Lasu i Poznania

Eksperci z firmy SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce będą odpowiedzialni za opracowanie dokumentacji projektowej do zadania pn. „Budowa węzła przesiadkowego przy przystanku pasażerskim Poznań Suchy Las wraz z likwidacją kolizyjnego przejazdu drogowego przez linie kolejowe w ciągu ul. Sucholeskiej”. Inwestycja poprawi przepustowość ciągów komunikacyjnych i znacząco podniesie bezpieczeństwo podróżnych.

 

Celem poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu

29 kwietnia 2022 r. została podpisana umowa na prace projektowe pomiędzy firmami SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce, a LARG Sp. z o.o. (Lokalna Agencja Rozwoju Gospodarczego) w Suchym Lesie, pełniącą funkcję inwestora zastępczego dla Gminy Suchy Las koło Poznania.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie pełnej, kompletnej dokumentacji projektowej w ramach projektu o nazwie: „Integracja węzłów na północnej obwodnicy towarowej m. Poznania z miejskim transportem zbiorowym – dokumentacja”. Zakres projektowania dotyczy następujących odcinków układu drogowego na obszarze od ul. Sucholeskiej w kierunku wiaduktu Narutowicza i dalej do ul. Szymanowskiego w Poznaniu.

 

Zakres SAFEGE to część II zadania

Opracowanie SAFEGE obejmie ul. Obornicką oraz wiadukt drogowy w ciągu ul. Biskupińskiej, następnie P&R przy ul. Biskupińskiej.

Projekt tego całkowicie nowego układu komunikacyjnego powstanie do końca 2023 r.

 

Niniejszą informację wysłano w porozumieniu z LARG Sp. z o.o. (Lokalna Agencja Rozwoju Gospodarczego) w Suchym Lesie.

 


 

Firma SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce (SUEZ Consulting Polska) istnieje w Polsce od ponad 30 lat i należy do francuskiej Grupy SUEZ. Zapewnia kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji działając aktywnie poprzez konsulting strategiczny i inżynieryjny w sektorze ochrony środowiska, transportu oraz gospodarki komunalnej, budownictwa i przemysłu. SAFEGE Polska wspiera także samorządy lokalne i przedsiębiorstwa przemysłowe w procesie transformacji ekologicznej i energetycznej, jak również w procesie adaptacji do zmian klimatycznych.

 

SAFEGE Polska to własne biuro projektowe oraz 32 biura w Polsce i 200 stałych pracowników oraz kilkuset współpracowników - specjalistów w każdej dziedzinie inżynierii. Firma współpracuje z instytucjami publicznymi, klientami komercyjnymi, przemysłowymi, przedsiębiorcami i władzami lokalnymi.

 

Kontakt dla Mediów:

Mikołaj NOWAK

PR & Communications Consultant

Consulting | Biuro Prasowe

biuro.prasowe(@)suezpolska.pl

 

SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce
Eurocentrum Office Complex - Al. Jerozolimskie 134 - 02-305 Warszawa – PL

NIP: 1070000916 - REGON: 015739713 - KRS: 0000208465 - www.safege.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!