Zobacz także • Członkowie
Rząd planuje prolongatę rozporządzenia UE ws. opakowań i odpadów opakowaniowych
Na legislacyjnym stole od grudnia 2022 r. leży unijne rozporządzenie o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (z ang. Regulation on Packaging and Packaging Waste, RPPW). Regulacja ta zastąpić ma dyrektywę 94/62/WE – główny akt regulujący gospodarkę opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w UE. Więcej na temat propozycji KE w artykule pt. KE proponuje nowe przepisy ws. opakowań i odpadów opakowaniowych.
Polski rząd, jak poinformował 13 kwietnia br. Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, w trakcie posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, rozważa prolongatę rozporządzenia.
- Zaproponowany przez Komisję Europejską kierunek zmierzający do ograniczenia wytwarzania odpadów opakowaniowych i propagowania gospodarki o obiegu zamkniętym w odniesieniu do opakowań w sposób racjonalny pod względem kosztów, a także propagowanie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu jest w ocenie rządu właściwy. Wniosek wymaga jednak dalszych prac z uwagi na kwestie połączenia z przepisami oraz obowiązującą dyrektywą odpadową czy dyrektywą SUP – mówił Ozdoba.
Dalsza część artykułu: Rząd planuje prolongatę rozporządzenia UE ws. opakowań i odpadów opakowaniowych (teraz-srodowisko.pl)
Artykuł pochodzi z serwisu: www.teraz-srodowisko.pl