Rusza Kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety

Jak co roku 5 czerwca świętujemy Światowy Dzień Środowiska, najbardziej znany dzień działań na rzecz natury.

W tym roku tematem przewodnim kampanii jest ochrona różnorodności biologicznej.

Centrum UNEP/GRID-Warszawa co roku organizuje w tym czasie kampanię Zielona Wstążka #DlaPlanety. Jej celem jest skupienie jak największej uwagi na problematyce bioróżnorodności.

Natura w swojej różnorodności pomaga opanować kryzys klimatyczny i chronić nasze zdrowie w obliczu epidemii. Kampania pokaże zanikanie fauny i flory w Polsce, przedstawi przykłady pozytywnych zachowań i wspólnych działań na przyszłość. Akcja obejmie spoty radiowe, digital media, online i media społecznościowe. Oprócz komunikacji masowej rozwinie współpracę z samorządami i biznesem.

 

W zeszłym roku kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety odniosła rozgłos dzięki akcji “Śmierć Palmy”, podczas której w przededniu Światowego Dnia Środowiska liście słynnej palmy na rondzie DeGaulle’a w Warszawie zostały zastąpione swoimi uschniętymi odpowiednikami:

(https://www.gridw.pl/aktualnosci/partnerstwo-sdgs/2372-warszawska-palma-inspiracja-dla-blisko-10-tysiecy-ekopostanowien).

 

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest od 1974 roku i generuje zaangażowanie rządów, przedsiębiorstw, celebrytów i obywateli w skoncentrowanie wysiłków na palącym problemie środowiskowym. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 państwach.

Informacje na temat kampanii będą aktualnie udostępniane na stronie https://www.gridw.pl/

oraz na Facebooku organizacji (https://www.facebook.com/CentrumUNEPGRIDWarszawa/).

 

Oficjalna strona kampanii to www.dlaplanety.pl

 

Zachęcamy także do pobrania specjalnej nakładki z zieloną wstąką na profil Facebook dostępnej na tym portalu społecznościowym

 

Kontakt:

Paulina Paterek

+ 48 519 877 913

paulina.paterek(@)gridw.pl

 

Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Centrum UNEP/GRID-Warszawa zostało ustanowione 17 września 1991 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Programem ONZ ds. Środowiska (UN Environment Programme, UNEP) a Rządem Polskim reprezentowanym przez Ministerstwo Środowiska. Centrum działa jako jeden z kilku ośrodków globalnej sieci GRID (Global Resource Information Database – światowa baza danych o zasobach Ziemi) utworzonej przez UNEP w celu wzmocnienia efektywnego zarządzania zasobami środowiska. Swoje działania realizuje we współpracy z organizacjami i instytucjami krajowymi oraz zagranicznymi. Jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

ZIELONA ENERGIA ZASILI POLSKĄ NAUKĘ

Od 2021 roku 13 polskich uczelni będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. Wszystko za sprawą...

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!