Aktualności firm stowarzyszonych

Rusza budowa Rezydencji Zofia - pierwszego Domu opieki premium Grupy ORPEA w Krakowie

ORPEA Polska, lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce i Eiffage Polska Budownictwo podpisały Umowę generalnego wykonawstwa inwestycji w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej 81.

- Bardzo się cieszę, że Generalnym Wykonawcą naszej pierwszej rezydencji dla seniorów w Krakowie będzie Grupa Eiffage, która ma w swoim portfolio blisko 700 projektów w Polsce, a także znane światowe realizacje – m.in. żagle Opery w Sydney czy szklaną piramidę Luwru. Rezydencja Zofia będzie kolejną inwestycją ORPEA Polska, zrealizowaną w ramach strategii rozwoju sieci domów opieki w największych polskich miastach  – powiedziała Beata Leszczyńska, prezes Zarządu ORPEA Polska.

Harmonogram prac zakłada rozpoczęcie budowy jeszcze we wrześniu br., w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej. Dom opieki będzie liczył 117 nowocześnie wyposażonych pokoi (1- i 2-osobowych). Znajdzie się w nim zaplecze pielęgniarsko-opiekuńcze, a także pomieszczenia wielofunkcyjne:

  • restauracja, połączona z miejscem spotkań dla rodzin, w której będą się odbywały m.in. spotkania świąteczne czy przyjęcia urodzinowe;
  • sale pobytu dziennego, gdzie będzie prowadzona m.in. terapia zajęciowa,
  • sale rehabilitacyjne,
  • biblioteka,
  • kaplica,
  • podziemny parking.

- Rezydencja „Zofia” to pierwszy w Polsce projekt realizowany przez Eiffage dla ORPEA Polska – powiedział Denis Mathern, prezes Zarządu Eiffage Polska Budownictwo - Cieszymy się z zaufania, jakim nas obdarzono, powierzając realizację tej inwestycji. Wierzę, że wiedza, doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu zaowocują owocną i długofalową współpracą – dodaje.

O firmach

ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką CLINEA). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera. W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.  Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem ponad 110 000 miejsc (ponad 1000 placówek)
w 25 krajach.

Więcej informacji: www.orpea.pl

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: żagle Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce blisko 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, dom opieki Angel Care (obecnie Rezydencja przy Dyrekcyjnej) czy obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Ferrero, Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa - od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.
Więcej informacji: www.eiffage.pl

Kontakt dla mediów:
Magda Michalska – m.michalska(@)orpea.pl

Joanna Cendrowska – joanna.cendrowska(@)eiffage.com

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!