Santé

Rozmowy o profilaktyce zdrowotnej z senator Beatą Małecką Liberą

W ramach Komitetu Zdrowie CCIFP o działaniach edukacyjnych firm rozmawialiśmy z Przewodniczącą Senackiej Komisji Zdrowia, Beatą Małecką Liberą.

Jednym z głównych tematów poruszanych w trakcie spotkań Komitetu Zdrowie Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej jest edukacja i profilaktyka prozdrowotna. Firmy zrzeszone w naszej organizacji mają bogate doświadczenie w tym obszarze i realizują wiele projektów edukacyjnych skierowanych do różnych grup. Działania te były przedstawione i omówione na spotkaniu z Przewodniczącą Senackiej Komisji Zdrowia, panią Beatą Małecką Liberą. Poniżej przedstawiamy kilka inicjatyw realizowanych przez nasze firmy:

Carrefour - działania z obszaru transformacji żywieniowej i edukacja na temat roli diety w profilaktyce zdrowotnej.

Fundacji Nutricia - Zdrowe odżywianie jako filar profilaktyki, w tym program 1000 pierwszych dni – zdrowe odżywianie w pierwszych latach życia dziecka.

DECATHLON - Promocja ruchu jako elementu profilaktyki i zdrowego stylu życia.

EDENRED - Kampania edukacyjna For Good. Movement – prowadzony we współpracy z przedsiębiorcami projekt mający podnosić świadomość na temat wagi zdrowego odżywiania w pracy.

L’Oréal - Kampania edukacyjno-informacyjna Vichy dotycząca menopauzy i jej wpływu na skórę.

Servier - Wachlarz kampanii informacyjno-edukacyjnych zrealizowanych przez Servier, np.: Servier dla Serca (dotychczas 19 edycji programu), Forum Przeciw Depresji (16 edycji kampanii), Servier – Wyłącz Raka (4 edycje programu).

SANOFI - Ogólnopolskie kampanie profilaktyczno-edukacyjne Sanofi np.: Motyle pod ochroną (rak tarczycy), Porozmawiajmy Mamo (jak rozmawiać z córkami o dojrzewaniu), Projekt Kids – Dzieci i cukrzyca w szkołach, Nie sam na SM (stwardnienie rozsiane i rola relacji społecznych w życiu chorych).

SEPTODONT POLSKA - Tu nie boli – projekt edukacyjny dla lekarzy stomatologów oraz pacjentów.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!