COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Rödl & Partner zaprasza na webinary (kwiecień-maj)

Mediacje transgraniczne – szansa na szybszy „wyrok” w sporze z zagranicznym kontrahentem 

28.04, godz. 12:15

Zapraszamy na webinarium, podczas którego przedstawimy możliwości związane ze zdalnym realizowaniem mediacji w sporze z zagranicznym kontrahentem. Omówimy najistotniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę decydując się na podjęcie alternatywnego sposobu rozwiązania sporu. Omówimy proces mediacji na przykładzie państw europejskich. Weźmiemy pod uwagę przepisy RODO. Wskażemy dobre praktyki bezpiecznego przesyłania danych do krajów trzecich.
 

Zapisz się>>

Prowadzący: Adrian Cop, Paweł Foltman, Piotr Mrowiec, Adam Wódz


Jak IOD może pomóc swojej firmie przetrwać czas kryzysu?

29.04, godz. 12:15

Postaramy się podpowiedzieć w jaki sposób inspektorzy ochrony danych powinni wesprzeć działania zarządu w dostosowywaniu funkcjonowania firmy do potrzeb wynikających z nagłej sytuacji kryzysowej.

Czy IOD-a mógłby pomóc ochronić ciągłość biznesu? Jak może w tym pomóc posiadana już przez niego wiedza i dokumentacja? Czy trzeba zmieniać regulaminy i procedury wewnętrzne? Jeśli tak, to jak to zrobić? Jak w sytuacji kryzysowej zadbać o bezpieczeństwo danych i to nie tylko osobowych?

Zapisz się>>

Prowadzący: Adam Wódz, Grzegorz Gęborek


Restrukturyzacje i upadłości w dobie Covid-19

5.05, godz. 13:15

Zapraszamy na webinarium, na którym omówimy sposoby ograniczenia ryzyka upadłości przedsiębiorców na gruncie prawa restrukturyzacyjnego i nowych przepisów antykryzysowych.

Zapisz się>>

Prowadzący: Jarosław Hein, Kamil Twardowski, Łukasz Szczygieł


Jak przeprowadzić zdalnie walne zgromadzenie i spotkanie rady nadzorczej?   

6.05, godz. 12:15

Zapraszamy na webinarium, na którym opowiemy o wyzwaniach, przed jakimi stoją zarządy i rad nadzorcze podczas organizacji spotkań. Odpowiemy na pytania jak skutecznie przeprowadzić zdalne spotkania, w jaki sposób przygotować się do nich technicznie i jakie aspekty prawne należy wziąć pod uwagę.

Zapisz się>>

Prowadzący: Jarosław Kamiński, Paweł Markowski, Adam Wódz

 


Obowiązkowa dematerializacja akcji spółek niepublicznych

8.05, godz. 12:15

Zapraszamy na szkolenie online w związku z rewolucją w spółkach akcyjnych i komandytowych, które zobowiązane są do wprowadzenia zmian wynikających z nowelizacji kodeksu spółek. Podczas webinarium  omówimy zasady i konsekwencje dematerializacji akcji spółek niepublicznych, w tym m. in.: rekomendowany harmonogram przygotowania się do otwarcia rejestru akcjonariuszy, zakres danych w rejestrze i ich jawność. Problemy praktyczne

Zapisz się>>

Prowadzący: Jarosław Kamiński, Bartosz Krzesiak

 

dgdfgdggrb

rtyrdyndy

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!