Rödl & Partner z nową broszurą o cenach transferowych

Przedsiębiorcy działający w wymiarze transgranicznym, którzy poszukują informacji o najistotniejszych aktualnie regulacjach dotyczących sposobu dokumentowania transakcji między podmiotami powiązanymi otrzymają je w przystępnej formie dzięki broszurze „ABC cen transferowych w roku 2020” przygotowanej przez ekspertów Rödl & Partner.

W publikacji zwrócono uwagę m.in. na zmieniony obowiązek składania informacji o cenach transferowych w postaci formularza TPR-C/TPR-P (który zastąpił uproszczone sprawozdanie CIT-TP/PIT-TP), zmiany w zakresie korekty cen transferowych i sankcje związane z obowiązkami raportowymi, czy nowości dotyczące dokumentacji local file i master file. Omówiono także rekomendacje Forum Cen Transferowych oraz regulacje dotyczące raportowania schematów podatkowych i limitowania wydatków na usługi niematerialne w ramach grupy.

 

„ABC cen transferowych w roku 2020” to broszura, która może okazać się szczególnie przydatna dla tych podatników, którzy do 30 września 2020 r. muszą po raz pierwszy zmierzyć się ze zmienionymi regulacjami w zakresie dokumentowania cen transferowych oraz dodatkowymi obowiązkami w zakresie raportowania o cenach transferowych.

 

Darmową broszurę można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Rödl & Partner:

https://www.roedl.pl/pl/media/nasze-publikacje/broszury/abc-cen-transferowych-w-roku-2020

 

Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, business process outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 50 krajach i ma 111 biur, w których pracuje 4900 osób. W Polsce zatrudnia ponad 500 pracowników w sześciu lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

KONTAKT DLA MEDIÓW

Anna Śliwińska

T   +48 22 696 28 00

M   +48 602 380 276

anna.sliwinska(@)roedl.com

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!