Aktualności firm stowarzyszonych

Renault Zoe już w Krakowie

<p style="text-align: justify;"><strong>Samochód elektryczny Renault ZOE, który Kraków otrzymał jako nagrodę w konkursie ECO-MIASTO, został już przekazany władzom miasta. Urzędnicy będą mogli przez miesiąc testować możliwości samochodu, co może pomóc w opracowaniu przez samorządowców programu rozwoju miejskich sieci ładowania. </strong></p>

>

Projekt ECO-MIASTO organizuje Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grup? EDF reprezentowan? przez EDF Polska, DK Energy oraz TIRU, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajow? Agencj? Poszanowania Energii.

Kraków zwyciężył w konkursie ECO-MIASTO w kategorii mobilność zrównoważona. W nagrodę otrzymał nagrodę ufundowan? przez Renault Polska i EDF Polska, któr? jest samochód elektryczny Renault ZOE do testów na okres 1 miesi?ca.

Zastępca Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Infrastruktury - Tadeusz Trzmiel stwierdził, że przyznana nagroda wpisuje się w podejmowane przez Gminę Miejsk? Kraków działania w zakresie promowania ekologicznych pojazdów. Miasto w listopadzie 2014 r. podjęło uchwałę dotycz?c? wprowadzenia obniżonych opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania dla właścicieli samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na podstawie identyfikatora możliwy jest również wjazd i parkowanie tych pojazdów w strefie ograniczonego ruchu. Oprócz dostępnych obecnie komercyjnych stacji do ładowania pojazdów elektrycznych w przyszłym roku planowane jest uruchomienie terminali do ładowania pojazdów elektrycznych przy budynkach Urzędu Miasta, na ogólnodostępnych parkingach i  przy galeriach handlowych, tak aby ich właściciele mogli bez większych utrudnień przemieszczać się po mieście.

Każde miasto ma swoje indywidualne wyzwania i zwi?zane z nimi potrzeby w kwestii mobilności zrównoważonej. Zastosowanie technologii elektrycznejw miastachwpływa pozytywnie zarówno na jakość powietrza i poziom emisji, jak również na redukcję hałasu oraz zmniejszenie natężenia ruchu poprzez wprowadzenie systemów car-sharingu.

Renault we współpracy z władzami Rzymu przeprowadziło badanie wpływu pojazdów elektrycznych na poprawę jakości powietrza w  mieście. Okazało się, że wprowadzenie 20% pojazdów elektrycznych w śródmieściu i 10% w obszarze podmiejskim ma ogromny wpływ na stężenie szkodliwych substancji w powietrzu. Obliczono, że np. stężenie dwutlenku azotu spadłoby nawet do 45% w częściach miasta o dużym natężeniu ruchu.

Kontakt prasowy:
CONSTANS PR, tel. 22  401 09 92
e-mail: biuro@constanspr.com.pl

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!