Aktualności firm stowarzyszonych

Renata Patoka będzie współkierować praktyką korporacyjną i M&A w Wierzbowski Eversheds Sutherland

Renata Patoka (counsel) została awansowana na stanowisko współkierującego praktyką fuzji i przejęć i doradztwa korporacyjnego w kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland. Od lipca 2019 roku zarządza tą praktyką wspólnie z Ewą Szlachetką, jej dotychczasowym szefem i partnerem współzarządzającym kancelarią.

Renata Patoka jest adwokatem, specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A, a także w prawie handlowym i bieżącej obsłudze przedsiębiorstw. Posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przez wiele lat współpracy z Wierzbowski Eversheds Sutherland doradzała w licznych projektach fuzji i przejęć firm z różnych sektorów gospodarki. Przygotowywała, negocjowała i koordynowała  różnego rodzaju krajowe i międzynarodowe transakcje w tym obszarze, na różnym etapie procesu inwestycyjnego. Przeprowadzała procesy due diligence, nadzorując przy tym pracę zespołów zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Na co dzień wspiera wiodące firmy międzynarodowe w zakresie ich bieżącej działalności w Polsce, a także koordynuje prace innych jurysdykcji w tym obszarze. Doradza też w procesach restrukturyzacji. 

Posiada bogatą praktykę w realizacji projektów obejmujących doradztwo na rzecz kluczowych ubezpieczycieli w zakresie oceny ryzyka przy ubezpieczeniu oświadczeń i zapewnień w transakcjach fuzji i przejęć (Warranty & Indemnity insurance), z uwzględnieniem koordynacji projektów realizowanych przez międzynarodowe zespoły.

Uczestniczy w licznych projektach nieruchomościowych dla klientów działających lub rozpoczynających działalność na polskim rynku, w szczególności opracowując dla nich umowy najmu, negocjując warunki umów oraz wspierając prawnie na etapie odbioru lokali. Doradza przy transakcjach nieruchomościowych.   

Z pasją i zaangażowaniem rozwija współpracę wewnątrz sieci Eversheds Sutherland w rejonie nordyckim i bałtyckim.

– Renata zawsze z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem prowadziła trudne i skomplikowane projekty, biorąc za nie pełną odpowiedzialność od początku aż do ich pełnego ukończenia. W ostatnich latach pracowała przy niemal wszystkich największych projektach, w jakich mieliśmy przyjemność doradzać. Z roku na rok pracy nam przybywa, więc jestem wdzięczna Renacie za to, że zgodziła się wspierać mnie w zarządzaniu praktyką i życzę jej dalszych sukcesów zawodowych – mówi Ewa Szlachetka, partner współzarządzający Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!