RSE  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Partnerzy

Raportowanie ESG. Trendy i praktyki w sprawozdawczości spółek

Raportowanie zagadnień niefinansowych to wyzwanie, przed którym spółki stają od kilku lat. Jak przygotować raport był budował markę firmy i jednocześnie zawierał wartościowe treści dla instytucji finansujących i inwestorów? Jak przygotować raport odpowiadający na aktualne wymogi i na jakie zmiany należy się przygotować? Te tematy zostaną przedstawione podczas bezpłatnej konferencji online organizowanej przez CSRinfo, która odbędzie się 21 kwietnia 2020 roku. Konferencja jest w szczególności dedykowana zespołom raportującym, relacji inwestorskich, komunikacji korporacyjnej, CSR/ESG/ZR.

Konferencja online, 21.04.2020, godz. 10:00

Program konferencji:

1. Trendy w raportowaniu spółek. Co nas czeka w 2021 roku?

Dowiesz się, na jakie trendy w zakresie raportowania zintegrowanego należy zwrócić uwagę i jakie czekają nas zmiany w sprawozdawczości w UE. Jednym z prelegentów będzie Jeremy Osborn z International Integrated Reporting Council

2. Oczekiwania instytucji finansujących

Czy firmy będą musiały uwzględniać kwestie środowiskowe, społeczne oraz dotyczące ładu korporacyjnego podczas starania się o finansowanie? W jakim zakresie? Podczas panelu dyskusyjnego, w którym wezmą udział reprezentanci Banku BNP Paribas Polska, Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych oraz Giełdy Papierów Wartościowych, poznasz perspektywę podmiotów finansujących.

3. Przygotowanie dobrego raportu ESG

Jak dobrze raportować kwestie środowiskowe, społeczne oraz ładu korporacyjnego? Przedstawimy, jak wygląda praktyka sprawozdawczości ESG w UE: oczekiwania i praktyka w odniesieniu do dyrektywy UE. Zaprezentujemy najlepsze przykłady raportowania zagadnień klimatycznych, praktyk w łańcuchu dostaw i trudnych wskaźników dotyczących ładu korporacyjnego.

Zarejestruj się i bądź na bieżąco ze zmianami w praktyce raportowania spółek: https://raportowanieniefinansowe2020.csrinfo.org/

Konferencja jest V edycją wydarzenia cyklicznie organizowanego przez CSRinfo we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych. W tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule online.

Partnerami wydarzenia są: Giełda Papierów Wartościowych, BNP Paribas Bank Polska, Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, International Integrated Reporting Council.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!