Nasze spojrzenie na…  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba

Raport z Ukrainy – straty zabytków i kultury. Zapraszamy na spotkanie online z Natalią Dmitrenko

Dzień dobry, chcielibyśmy zaprosić Cię na wyjątkowe i bardzo ważne spotkanie, które organizujemy online już w poniedziałek 21 marca 2022 r. o godz. 19:00 wraz z Natalią Dmitrenko - pochodzącą z Kijowa historyczką sztuki, specjalistką w zakresie budowania i zarządzania kolekcjami dzieł sztuki.

Zaprosiliśmy Natalię, aby z pozycji eksperta, ale też osoby zaangażowanej bezpośrednio w pomoc, opowiedziała o tym, jak w sytuacji wojny chronione są ukraińskie zabytki, zbiory muzealne i prywatne kolekcje sztuki. Jakie działania podejmują muzealnicy i pracownicy galerii, a także kolekcjonerzy i artyści. Spotkanie jest darmowe i odbędzie się na platformie Zoom. Poprowadzone zostanie w języku angielskim. Aby się zarejestrować, wypełnij krótki formularz na poniższej stronie.

 Zapisz się na wydarzenie

Natalia, prosto z Kijowa, będzie opowiadała m.in. o tym, jakie są największe ośrodki kulturalne w Ukrainie i jaka jest ich sytuacja od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji; jak pracownicy muzeów i galerii działają, aby chronić cenne zbiory i zabytki ukraińskiej kultury; czy Ukraina otrzymuje w tym zakresie pomoc od organizacji międzynarodowych; czy kolekcjonerzy sztuki i artyści mogą ewakuować swoje dzieła sztuki za granicę i czy jest coś, co my możemy zrobić, aby pomóc w ochronie ukraińskiego dziedzictwa w czasie wojny.

Gorąco zachęcamy do rejestracji na wydarzenie, a także do udostępniania informacji o spotkaniu.

O prowadzącej:

Natalia Dmitrenko - historyczka sztuki z tytułem doktora, ekspert, członkini międzynarodowej organizacji ICOM, założycielka agencji consultingowej WBSAW zajmującej się doradztwem w zakresie rynku sztuki.

Otrzymała dyplom w Narodowej Akademii Architektury i Sztuk Pięknych w Kijowie w Ukrainie oraz na Frederick University w Nikozji na Cyprze.
Specjalizuje się w zarządzaniu i budowaniu prywatnych kolekcji sztuki oraz doradztwie w zakresie sztuk pięknych, współpracując zarówno z artystami, jak i kolekcjonerami. Autorka wielu prac naukowych w zakresie historii sztuki, uczestniczka międzynarodowych konferencji (m.in. Wielka Brytania, USA, Litwa, Polska, Rumunia).

Od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę pomaga ukraińskim artystom w chronieniu ich dzieł sztuki.

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!