Aktualności firm stowarzyszonych

Radosław Borkowski uczestnikiem debaty „Jak inteligentnie przyciągnąć inwestorów zagranicznych i jak ich optymalnie zaangażować w rozwój polskiej gospodarki”

<p style="text-align: justify;"><strong>Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy  27 czerwca wziął udział w debacie „Jak inteligentnie przyciągnąć inwestorów zagranicznych i jak ich optymalnie zaangażować w rozwój polskiej gospodarki”. </strong></p>

>

Dyskusję w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zorganizowała redakcja „Pulsu Biznesu” w ramach cyklu rozmów odbywaj?cych się pod hasłem „Czas na patriotyzm gospodarczy”.

Jak przyznał podczas panelu dyskusyjnego Radosław Borkowski, Somfy zdecydowało się zainwestować w Polsce ze względu na doskonałe położenie kraju i wielkość rynku oraz potencjał jego rozwoju. Zachęt? dla francuskiego producenta do ulokowania swojej fabryki w Polsce była także możliwość prowadzenia działalności w specjalnych strefach ekonomicznych. Dwa lata temu firma Somfy wybudowała swój zakład produkcyjny w Niepołomickiej Strefie Ekonomicznej.

„Atrakcyjność inwestycyjna wynika także z fantastycznych zasobów kadrowych. Polscy pracownicy s? naprawdę dobrze wykształceni, doświadczeni i co najważniejsze - cały czas chc? się rozwijać. To wyróżnia nas na tle wielu państw członkowskich Wspólnoty” – zauważył podczas dyskusji na GPW Radosław Borkowski.

Zwrócił uwagę także na kilka problemów, które utrudniaj? życie przedsiębiorcom działaj?cym w Polsce. „To przede wszystkim nadal nadmierna biurokracja oraz skomplikowane i niezrozumiałe przepisy prawa” – stwierdził szef polskiego oddziału Somfy.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!