Aktualności firm stowarzyszonych

Quadran Polska Sp. z o. o. jest firmą prężnie działającą w branży odnawialnych źródeł energii na rynku polskim.

Należymy do grupy Quadran International, która jest częścią francuskiego przedsiębiorstwa Lucia Holding i która odpowiedzialna jest za rozwój projektów OZE na świecie i zamierza stać się znaczącym międzynarodowym niezależnym producentem energii.

Naszą działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2015 roku od zakupu spółki juwi Energia Odnawialna wraz  z rozwijanymi projektami  farm wiatrowych o łącznej mocy 300 MW , a w kolejnym roku poszerzyliśmy nasze portfolio o dodatkowe 200 MW projektów firmy Eolfi Polska. W 2019 roku nasze portfolio powiększyło się o 106 MW w działających farmach wiatrowych Rzepin i Linowo.

Spółka Quadran w Polsce zajmuje się kompleksowym przygotowaniem projektów od momentu poszukiwania gruntów pod inwestycje w odnawialne źródła energii takie jak projekty fotowoltaiczne oraz wiatrowe, poprzez uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń, ich budowę jak i późniejszą eksploatację. Zarządzanie wszystkimi etapami życia projektów pozwala nam zyskać przewagę nad konkurencją i osiągać kolejne sukcesy.

Realizując tę strategię, w ostatnich latach odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno w przeprowadzanych akwizycjach projektów, jak również na aukcjach na sprzedaż energii przeprowadzonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. W związku z tym prężnym rozwojem w Polsce w 2019 i 2020 roku planujemy:

- wybudować łącznie 28 instalacji o łącznej mocy 25 MW w postaci elektrowni fotowoltaicznych w województwach dolnośląskim i kujawsko-pomorskim oraz

- wybudować trzy parki wiatrowe o łącznej mocy 70 MW w województwie dolnośląskim, wielkopolskim i łódzkim.

- poprzez akwizycję i rozwój projektów pozyskać i rozpocząć realizację kolejnych projektów fotowoltaicznych oraz wiatrowych

Naszym celem jest pozostanie znaczącym niezależnym producentem „zielonej” energii w Polsce.

Farma wiatrowa Linowo

 

Fotowoltaika Legnica Piekary 

 

Logo_QuadranPolska
 

 

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!