RSE  •  COVID-19  •  Aktualności firm stowarzyszonych

PwC udostępniło aplikację edukacyjną Digital Fitness Assessment, która rozwija i wzmacnia umiejętności cyfrowe

Aplikacja edukacyjna PwC Digital Fitness Assessment, która pomaga ocenić poziom wiedzy użytkowników związany z nowymi technologiami i zrozumieć bieżące trendy digital, przez najbliższe 3 miesiące jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich. To narzędzie bardzo przydatne dla firm, którym zależy na wzmocnieniu cyfrowych umiejętności swoich pracowników.

PwC Digital Fitness Assessment to aplikacja edukacyjna z zakresu najnowszych technologii i rozwiązań cyfrowych. Pomaga ocenić obecny stan wiedzy, a także wspiera w dostosowaniu się do nowych sposobów pracy i nauki poprzez wzmacnianie i rozwijanie nowych, technologicznych kompetencji.

Interaktywne treści są dostępne w kilku formatach (do oglądania, czytania i słuchania) w podziale na bloki tematyczne: AI, Blockchain, Customer Experience, Design Thinking, Gig Economy, Machine Learning, Smart Cities, czy Virtual Reality. Aplikacja personalizuje materiały i plan nauki dostosowując je do poziomu wiedzy, preferencji i aktywności każdego użytkownika. Dzięki ustaleniu realnych celów zdobywania wiedzy oraz wysyłanym przypomnieniom aplikacja pomaga wyrobić nawyk regularności w uczeniu się.  

Dzisiaj, kiedy wiele osób pracuje z domu, umiejętności cyfrowe nabrały jeszcze większego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, by za pomocą efektywnych działań i szerokiej współpracy zmniejszać lukę kompetencyjną, która powstała w konsekwencji dynamicznej transformacji cyfrowej. To główny cel programu PwC ‘New World. New Skills’” – mówi Jan Tokarski, partner PwC, lider ds. transformacji.

Udostępnienie bezpłatnej wersji aplikacji Digital Fitness Assessment jest elementem programu PwC - New World. New Skills. Realizując założenia tego programu PwC przeznaczy 3 mld dolarów na projekty związane z podnoszeniem umiejętności cyfrowych pracowników oraz na dzielenie się wiedzą w zakresie technologii i wspierania klientów oraz społeczeństw w procesie transformacji cyfrowej. Program jest realizowany również dzięki szerokiej współpracy z rządami, organizacjami non-profit i uczelniami oraz poprzez projekty społeczne, których celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych osób najbardziej zagrożonych na rynku pracy.  

Każdy może skorzystać z aplikacji Digital Fitness Assessment bezpłatnie do 31 lipca. Aplikacja jest dostępna w  Apple App Store i Google Play. W trakcie logowania użyj kodu zaproszenia LRNALL 

https://itunes.apple.com/us/app/digital-fitness-assessment/id1075788200?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pwcec.digital_fitness 

Polscy pracownicy otwarci na podnoszenie kwalifikacji

Z raportu PwC „Upskilling Hopes & Fears” wynika, że 89% polskich pracowników wyraża chęć podnoszenia kompetencji, a nawet przekwalifikowania, by pozostać na rynku pracy i dopasować do zmieniającej się rzeczywistości. 87% osób, które wzięły udział w badaniu PwC w Polsce, przyznaje, że aby lepiej zrozumieć nowe technologie, uczestniczy w kursach i szkoleniach. Dlatego też, jedynie 18% respondentów w Polsce obawia się, że może nie mieć odpowiednich kompetencji do wykonywania pracy w przyszłości.

Ogromną rolę w procesie dopasowywania wiedzy pracowników do nowej rzeczywistości odgrywają pracodawcy. Obecnie – zdaniem badanych – 73% pracodawców zapewnia możliwość udziału w szkoleniach w zakresie kompetencji cyfrowych. Jednak tylko 27% pracowników bierze w nich udział, a 71% kształci się indywidualnie.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!