Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania  •  Członkowie

Publikacja Minutes FOMC w centrum uwagi rynku

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł 4,6760 (osłabienie złotego o 0,8%). Na początku ubiegłego tygodnia doszło do osłabienia złotego. Deprecjacji polskiej waluty sprzyjały słabnące oczekiwania części inwestorów na szybkie otrzymanie przez Polskę środków z KPO. W dalszej części tygodnia kurs złotego był stabilny, co wynikało z ubogiego kalendarza wydarzeń makroekonomicznych, a także obniżonej płynności na rynku z uwagi na okres świąteczno-noworoczny. Z tego samego powodu z relatywnie niską zmiennością mieliśmy do czynienia również w przypadku kursu EURUSD.

W tym tygodniu kluczowa dla złotego będzie zaplanowana na środę publikacja Minutes z grudniowego posiedzenia FOMC. W naszej ocenie może ona sprzyjać podwyższonej zmienności kursu złotego. Uważamy, że zaplanowane na ten tydzień publikacje danych z polskiej i ze światowej gospodarki nie będą miały istotnego wpływu na kurs polskiej waluty. Istotnym czynnikiem determinującym kurs złotego pozostaną informacje sugerujące ewentualną zmianę nastawienia Rezerwy Federalnej oraz EBC w polityce pieniężnej, a także te dotyczące przebiegu działań wojennych w Ukrainie.

***

Credit Agricole Bank Polska S.A. pl. Orląt Lwowskich 1, 53-605 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Romain REVEL Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: rrevel@credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!