Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Publikacja Minutes FOMC kluczowa dla kursu złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wyniósł 4,6753 (brak zmian w porównaniu do poziomu sprzed dwóch tygodni). W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN charakteryzował się niską na tle ostatnich tygodni zmiennością, czemu sprzyjały ubogi kalendarz wydarzeń makroekonomicznych, a także obniżona płynność z uwagi na zbliżające się święta Wielkiejnocy. Opublikowane w piątek dane nt. zatrudnienia poza rolnictwem w USA nie miały istotnego wpływu na kurs złotego.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy do czynienia z dalszym, łagodnym wzrostem kursu EURUSD, co było kontynuacją tendencji obserwowanych dwa tygodnie temu (por. MAKROmapa z 03.04.2023). Piątkowa publikacja danych nt. zatrudnienia poza rolnictwem w USA miała ograniczony wpływ na kurs EURUSD.

W tym tygodniu kluczowe dla kursu złotego będzie zaplanowana na środę publikacja Minutes z marcowego posiedzenia FOMC, która może sprzyjać jego podwyższonej zmienności. Uważamy, że zaplanowane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i ze światowej gospodarki nie będą miały istotnego wpływu na kurs złotego. Istotnym czynnikiem determinującym kurs polskiej waluty pozostaną informacje dotyczące przebiegu działań wojennych w Ukrainie. Ważnym czynnikiem wpływającym na kurs złotego będą również informacje dotyczące stabilności światowego systemu bankowego.

 

 

PEŁEN RAPORT

 

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig(@)credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!