Aktualności firm stowarzyszonych

Przedstawiciele grupy BOCCARD spotkali się z władzami Olsztyna

Głównym tematem środowych (7 października) rozmów były plany rozwoju grupy oraz możliwe płaszczyzny współpracy. Stolica Warmii i Mazur będzie nową siedzibą połączonych spółek Boccard Polska i Kates Polska, które planowane jest na IV kwartał tego roku.

Boccard Kates Sp. z o. o. - tak będzie nazywać się nowo powstała spółka. Firma zajmuje się projektowaniem, prefabrykacją, produkcją oraz uruchomieniem i utrzymaniem instalacji oraz urządzeń procesowych - takich, jak zbiorniki, mieszalniki, reaktory, bioreaktory - praktycznie dla wszystkich gałęzi przemysłu: od farmacji i biotechnologii, przez kosmetykę, przemysł spożywczy, po przemysł ciężki.

- Przede wszystkim gratuluję decyzji – mówiła zastępczyni prezydenta Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch. - Nie mam wątpliwości, że to dobry ruch, żeby zainwestować w naszym mieście i tu przenieść siedzibę. Cieszymy się, że firma z takim doświadczeniem i tradycjami stanie się częścią Olsztyna.

BOCCARD jest rodzinną firmą, a kieruje nią już czwarte pokolenie. Od ponad 100 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania procesowe dla przemysłu na całym świecie. Posiada 60 oddziałów w 35 krajach, łącznie zatrudnia ponad 3500 pracowników.

Spotkanie w Urzędzie Miasta Olsztyna było doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania historii i działalności firmy. Rozmawiano także na temat możliwych pól współpracy, m.in. szkolenia nowych kadr w oparciu o olsztyńskie szkoły zawodowe.

- Jestem szczęśliwy, że zainwestowaliśmy w Olsztynie ze względu na wykwalifikowanych pracowników - powiedział współwłaściciel grupy,  Patrick Boccard. - Liczymy, że dzięki temu posunięciu zwiększymy nasze moce produkcyjne. To też doskonała szansa, aby młodzi ludzie rozwijali się nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Połączenie spółek wiąże się z szeregiem nowych inwestycji w Olsztynie. Jedną z nich jest otwarta we wrześniu nowa hala produkcyjna o powierzchni prawe 1400 m2. W najbliższych latach firma Boccard Kates planuje budowę dwóch kolejnych hal. Poza tym w ciągu trzech lat planuje zatrudnić w naszym mieście około stu osób.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!