Aktualności firm stowarzyszonych  •  Analizy i badania

Prawnicy Bird & Bird autorami poradnika o czasie pracy wydanego przez Rzeczpospolitą

Publikacja składa się z jedenastu rozdziałów, które w kompleksowy sposób przedstawiają praktyczne aspekty związane z rozliczaniem czasu pracy przez pracodawców, z uwzględnieniem najnowszych zmian wywołanych nie tylko pandemią koronawirusa, ale również toczącą się wojną w Ukrainie.

„Czas pracy 2022” to kompendium, w którym autorzy omówili nie tylko dotychczasowe regulacje kodeksowe o czasie pracy, ale również istotne modyfikacje zagadnień w tym zakresie, wprowadzone na skutek rozwiązań z tzw. tarcz antykryzysowych.

Czytelnicy znajdą tu aktualne i przydatne zagadnienia, przepisy i interpretacje Państwowej Inspekcji Pracy. Każdy rozdział został uzupełniony o liczne przykłady, orzeczenia sądowe i odpowiedzi na najbardziej nurtujące przedsiębiorców pytania.

Część praktyczna publikacji wskazuje, jak prawidłowo planować i rozliczać godziny aktywności zawodowej podwładnych. To skomplikowany obszar, ale dzięki czytelnym tabelom pracodawcy i ich służby kadrowo-płacowe unikną pułapek przy organizacji czasu pracy. Tym bardziej że także w czasach pandemii zagadnienia te szczególnie interesują kontrolerów PIP.

Autorami poradnika są Karolina StawickaPaulina GrotkowskaPaula KoczaraMichał Olszewski, Barbara KlimczykBartosz Mazurek z praktyki prawa pracy kancelarii Bird & Bird. Całość została uzupełniona praktycznymi przykładami autorstwa Jolanty Jurczewskiej i Pauliny Chorostowskiej z firmy usług księgowych IFServices, dzięki którym czytelnicy dowiedzą się, jak poradzić sobie z różnymi pułapkami przy organizacji czasu pracy.

Publikacja uwzględnia stan prawny na dzień 16 marca 2022 roku.

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o kontakt.

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!