Aktualności firm stowarzyszonych

Prawnicy Bird & Bird autorami poradnika „Czas pracy 2021” wydanego przez dziennik Rzeczpospolita

Na ponad stu stronach publikacji przedstawione zostały praktyczne aspekty rozliczania czasu pracy przez pracodawców. Czytelnicy znajdą tu istotne modyfikacje zagadnień z zakresu czasu pracy, które zawdzięczamy ubiegłorocznym przepisom szczególnym, wprowadzonym w związku z ogólnoświatową pandemią koronawirusa.

W poradniku omówione zostały aktualne i przydatne zagadnienia, przepisy i interpretacje Państwowej Inspekcji Pracy. Każdy rozdział uzupełniają liczne przykłady, orzeczenia sądowe i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pracodawców pytania i wątpliwości. Część praktyczna publikacji wskazuje, jak prawidłowo planować i rozliczać godziny aktywności zawodowej podwładnych. To skomplikowany obszar, ale dzięki czytelnym tabelom pracodawcy i ich pracownicy działów kadrowo-płacowych unikną pułapek przy organizacji czasu pracy.

Autorami poradnika są Karolina StawickaPaulina GrotkowskaBarbara KlimczykPaula KoczaraMichał OlszewskiKarolina Terech i Bartosz Mazurek z praktyki prawa pracy kancelarii Bird & Bird. Całość została uzupełniona praktycznymi przykładami pokazującymi, jak uniknąć błędów w rozliczaniu czasu pracy, autorstwa Jolanty Jurczewskiej i Anny Kuklewskiej z firmy usług księgowych IFServices.

Publikacja uwzględnia stan prawny na dzień 17 marca 2021 roku.

 

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o kontakt.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!