Nasze spojrzenie na…  •  Aktualności firm stowarzyszonych  •  Komunikaty prasowe  •  Zobacz także  •  Izba

POWSTAŁ NAJWIĘKSZY PUNKT POMOCY UCHODŹCOM W EUROPIE

Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK to największy w Europie punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy, który powstał w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Ośrodek dysponuje powierzchnią 150 000 m2 i jest zdolny do jednorazowego przyjęcia 20 000 potrzebujących. Centrum działa przy wsparciu i koordynacji Polskiego Rządu i Wojewody Mazowieckiego. 

Centrum Pomocy Humanitarnej to inaczej Hub Humanitarny, który zapewnia tymczasowe schronienie uchodźcom, aby znaleźć dla nich docelowe miejsce pobytu w Polsce, a także poza jej granicami. 

Na terenie Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK został uruchomiony wielki dworzec autobusowy "Dworzec Europa". Jego zadaniem jest umożliwienie komunikacji z krajami całej Europy, a także z innymi polskimi miejscowościami. Dla przebywających w centrum uchodźców z Ukrainy organizujemy wyjazdy do innych portów komunikacyjnych, ośrodków pomocy i dalszych miejsc zakwaterowania. 

Pod dachem ośrodka schronienie dostali uciekinierzy z objętej wojną Ukrainy.  Na miejscu otrzymują oni niezbędną pomoc medyczną, tymczasowy nocleg, wyżywienie, podstawowe artykuły higieniczne oraz pomoc psychologiczną. Przez pierwsze dni funkcjonowania Centrum przewinęło się ponad 25 000 uchodźców. Przewiduje się, że w najbliższych dniach i tygodniach może to być nawet kilkaset tysięcy ludzi - w większości kobiet z małymi dziećmi.

Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK to ogromne przedsięwzięcie w szczytnym celu, dlatego poszukujemy współpracy w niesieniu pomocy.  Skontaktuj się z nami!

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!