Aktualności firm stowarzyszonych

POWSTAJE INTERNATIONAL PUBLIC AFFAIRS ACADEMY – SZKOŁA DLA SPECJALISTÓW PA

International Public Affairs Academy (IPAA) to pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej profesjonalna akademia public affairs i lobbingu. Szkoła kształcić będzie przyszłych specjalistów komunikacji public affairs. Nabór do pierwszej edycji już trwa, inauguracja zajęć zaplanowana jest na październik tego roku.

Skierowana do osób będących zarówno na początku swojej kariery zawodowej, jak i doświadczonych specjalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, Akademia ma na celu kształcić przyszłe kadry sektora public affairs, dostarczając im niezbędnej wiedzy oraz przekazując najlepsze praktyki biznesowe i etyczne wedle najwyższych międzynarodowych standardów.

Założycielami Akademii są Michał Leksiński, Marek Matraszek i Michał Koczalski - wszyscy zawodowo związani z agencją CEC Group, która nieprzerwanie od 30 lat doradza korporacjom z całego świata w zakresie komunikacji korporacyjnej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Wśród wykładowców IPAA znajdują się wysoko wykwalifikowani praktycy public affairs, akademicy, przedstawiciele biznesu oraz mediów, których kompleksowa wiedza i doświadczenie zapewnią najwyższej jakości nauczanie. Wśród wykładowców pierwszej edycji znajdują się m.in. prof. Małgorzata Molęda-Zdziech, dr Barbara Brodzińska-Mirowska, Janusz Piechociński, Beata Lubecka, Teresa Wierzbowska.

Starannie zaplanowany program Akademii pozwoli na zdobycie wiedzy w trzech głównych sferach: polityka, korporacje i media. Każdy z tych obszarów obejmuje szereg tematów stricte związanych z komunikacją korporacyjną. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wygląda przebieg procesu legislacyjnego i co kieruje dynamiką partii politycznych; jaka jest rola mediów; jak również jaki wpływ mają nowoczesne metody komunikacji na sferę publiczną.

Pierwsza edycja Akademii rozpocznie się 12 października br. i trwać będzie dwa miesiące. Podczas ośmiu 4-godzinnych zjazdów, uczestnicy zdobędą zarówno merytoryczną, jak i praktyczną wiedzę z zakresu public affairs. Dodatkowe materiały dydaktyczne będą dla nich dostępne również w formie online.  

Zajęcia odbywać się będą w zlokalizowanym w centrum Warszawy Trend House - klubie dla liderów, innowatorów i twórców (funkcjonującym w ramach Cambridge Innovation Center). W ramach uczestnictwa w Akademii, studenci zyskają możliwość korzystania z tej wyjątkowej przestrzeni przez 6 miesięcy.

Egzamin kończący Akademię będzie potwierdzeniem zdobytej wiedzy, a także otworzy uczestnikom drzwi do sieci alumnów IPAA, dla których organizowane będą cykliczne spotkania.

„Cieszę się, że z inicjatywy CEC Group, najstarszej agencji public affairs w tej części Europy, powstaje miejsce, w którym praktycy i teoretycy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi kadrami szeroko rozumianej komunikacji public affairs.” - powiedział Michał Leksiński, opiekun projektu Akademii.  „Mając 30-letnie doświadczenie w branży uważamy, że to doskonały moment na pokazanie, czym jest profesjonalne wykonywanie zawodu w obszarze public affairs. Chcemy promować etyczne praktyki biznesowe, zgodne ze standardami międzynarodowymi”.

Więcej informacji na temat IPAA uzyskać można na stronie www.ipaa.eu  

Kontakt dla mediów:

Karolina Szlasa

International Public Affairs Academy

k.szlasa(@)ipaa.eu

501 030 355

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!