Aktualności firm stowarzyszonych  •  Członkowie

Posiedzenie FOMC kluczowe dla złotego

W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN wzrósł do 4,2794 (osłabienie złotego o 0,1%). W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN kształtował się w trendzie wzrostowym, co w naszej ocenie było korektą po jego umocnienia obserwowanym w ostatnich tygodniach. Osłabienie złotego zostało odnotowane mimo wzrostu kursu EURUSD. Decyzja EBC o obniżce stóp procentowych, jak również piątkowe dane nt. zatrudnienia poza rolnictwem w USA nie miały istotnego wpływu na rynek walutowy.

W tym tygodniu kluczowa dla złotego będzie przewidziane na środę posiedzenie FOMC, które może sprzyjać podwyższonej zmienności kursu polskiej waluty. Oczekujemy, że przewidziane na ten tydzień pozostałe publikacje z polskiej i ze światowej gospodarki będą neutralne dla kursu złotego.

 

ZOBACZ RAPORT

 


Credit Agricole Bank Polska S.A. ul. Legnicka 48 bud. C-D 54-202 Wrocław www.credit-agricole.pl

Niniejszy materiał został sporządzony na podstawie najlepszej wiedzy autorów, z wykorzystaniem informacji pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Nie może on być wykorzystywany jako rekomendacja do zawierania transakcji. Stawki zawarte w materiale mają charakter informacyjny. Credit Agricole Bank Polska S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy i opinii.

Jakub BOROWSKI Główny Ekonomista Chief Economist ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.: +48 22 573 18 40 e-mail: jakub.borowski@credit-agricole.pl

Frederic LUSTIG Dyrektor Pionu Klientów Korporacyjnych Head of Corporate Clients Division ul. Żwirki i Wigury 18a, 02-092 Warszawa tel.:+48 22 434 30 82 e-mail: flustig((@))credit-agricole.pl

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin
Close

Zaloguj się do Strefy Członkowskiej!